Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Koty, kotki i kocurki w Kornelówce

2017-02-20 10:40:36 (ost. akt: 2017-02-20 10:48:22)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostródzie zaprosiła wychowawców i uczniów klas I-VI do realizacji projektu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kota.

Koty, kotki i kocury zagościły 17 lutego szkole. W tym dniu dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski, stroje, dorysowując sobie wąsy.

Członkowie Klubu Przyjaciół Książki przygotowali wystawkę kotów ze starych książek, gazetki ścienne, prezentację książek. Każda z klas I-III na zajęciach wysłuchała opowiadań o kotach, oglądała książeczki, uczyła się, w jaki sposób opiekować się i pielęgnować kotkami, zapoznawała się z kocimi obyczajami.

Członkowie Klubu Przyjaciół Książki zaprosili klasy młodsze do udziału w happeningu. Były wesołe „kocie zabawy”, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie zadań zręcznościowych, wspólna recytacja wiersza i śpiewanie piosenki.

Klasy IV-VI oglądały prezentacje multimedialne, przygotowane przez nauczyciela biblioteki, o rasach kotów, rozmawiały o zwyczajach i opowiadały o swoich milusińskich. Celem obchodów było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.

organizator akcji- Małgorzata Brzeska nauczyciel biblioteki SP 6 w Ostródzie
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages