Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Pokochaj polszczyznę od nowa

2017-02-17 12:29:09 (ost. akt: 2017-02-17 12:33:55)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Dzień Świętego Walentego w Bażyniaku upłynął pod hasłem: Pokochaj polszczyznę od nowa, w tym dniu uczucia na szkolnych korytarzach wymykały się słowem ojczystym, rozgrzewały serca rodzimym brzmieniem, płynęły od serca do serca.

Wszyscy znamy dobrze klasyczny obraz celebrowania tego święta - kwiaty, czekoladki, romantyczna kolacja. A czy można inaczej? Uczniowie z kółka teatralnego oraz Samorządu Uczniowskiego przygotowali w tym roku coś innego i niezwykłego. Pod czujnym okiem pani prof. Iwony Podgórskiej oraz pani prof. Jolanty Demczuk uczniowie zadbali o to, aby ich koledzy na długo zapamiętali Walentynki.

Poranek czternastego lutego w Bażyniaku wszystkich zaskoczył widokiem niecodziennym, na szkolnych korytarzach pojawiły się teatralne kreacje: majestatycznej Izabeli Łęckiej i klęczącego za nią z błagalną i pełną żalu miną Wokulskiego.

Dalej uciekających z Hadesu, zastygłych w bezruchu Orfeusza i Eurydykę, w dramatycznym geście dzielnego rycerza, Zbyszka z Bogdańca opłakującego leżącą bez ducha Danuśkę, z trzeciego piętra spoglądająca z miłością Julię na swojego Romea klęczącego na schodach i unoszącego ręce w geście zachwytu, Harley Quinn z czerwonymi ustami i zadziornym wzrokiem, patrzącą z ukosa na Jockera, śmiejącego się szaleńczo.

Piętro niżej ostre i metalowe dłonie Edwarda Nożycorękiego zamarłego niepokojąco blisko szyi jego ukochanej. Po drugiej stronie korytarza drobny chłopiec wpatrujący się w swoją Różę - to Mały Książę. Na ławce w romantycznym uścisku Jack i Rose, a gdzieś w oddali postać Antka Boryny i pięknej Jagny.

Teatralne instalacje to zaproszenie uczniów i nauczycieli do konkursu z wiedzy o filmowych i literackich parach zakochanych - zadaniem uczestników było poprawnie odgadnąć, kim są odgrywane postacie, a także podać twórcę i utwór, z którego pochodzą - nagrodę kolację dla dwojga ufundował Pan Dyrektor. W konkursie brali również udział aktorzy, wyróżnione zostały dwie najciekawiej zainstalowane pary i zaproszone zostały na wspólną biesiadę przez pizzerię "Sandra".

Pomysł młodych aktorów spotkał się z wielkim zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów skuszonych atrakcyjną nagrodą i chęcią odgadnięcia tożsamości tajemniczych par. Na korytarzu znajdowała się również przygotowana przez Samorząd Uczniowski ścianka Walentynkowa - można było upamiętnić ten czuły dzień zdjęciem oraz poczta walentynkowa . Wszyscy bawili się znakomicie. .

Pomimo formy zabawy i rywalizacji, był to doskonały pretekst do nauki. Pozostaje tylko życzyć sobie więcej i więcej tak niecodziennych dni. Młodym aktorom natomiast gratulujemy kreatywności, a wygranym życzymy smacznego!
Aleksandra Zdanowicz


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Bazyniak

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. `ja #2185038 | 217.99.*.* 17 lut 2017 20:32

  Od kiedy nauczyciele w ogólniaku mają tytuł prof.?To jest pani .......ewentualnie nauczycielka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Szwab #2184894 | 94.114.*.* 17 lut 2017 17:33

   Polszczyzna,jeden Narod jeden Wodz adolf jaroslaw kaczynski -kalkstein.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages