Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Doceniają swoją sołtyskę! Prowadzi Teresa Walczak z Wielimowa

2017-02-16 15:37:56 (ost. akt: 2017-02-16 15:46:11)
Pani Teresa (druga z lewej) w ubiegłym roku wygrała w swojej gminie. Na zdjęciu m. in. z burmistrzem Stanisławem Siwkowskim, starostą Andrzejem Wiczkowskim i Zofią Stankiewicz z Izby Rolniczej

Pani Teresa (druga z lewej) w ubiegłym roku wygrała w swojej gminie. Na zdjęciu m. in. z burmistrzem Stanisławem Siwkowskim, starostą Andrzejem Wiczkowskim i Zofią Stankiewicz z Izby Rolniczej

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

Wybieramy Super Sołtysa i Sołtyskę Roku 2016! Na razie w naszym plebiscycie w obu tych kategoriach prowadzi Teresa Walczak, sołtyska z Kamieńczyka i Wielimowa w gminie Miłomłyn.

Jest sołtysem od trzech lat, ale już wcześniej przez 8 lat pełniła tę funkcję. Przestała, bo z mężem prowadziła gospodarstwo rolne i na nic innego już czasu nie było, a po przejściu na emeryturę znów wróciła do pracy w sołectwie. Czy jest łatwo?

— Z jednej strony jest ciężko, bo oczekiwania wielu mieszkańców są bardzo duże, ale czasami trudno ich zmobilizować do jakiegoś wspólnego działania, a z drugiej strony jest ogromna satysfakcja, gdy coś się uda — mówi Teresa Walczak. — Przez trzy lata tej kadencji mojego sołtysowania zrobiliśmy porządnie drogę dojazdową, została utwardzona. Udało się też zakończyć przebudowę budynku byłej przepompowni i uruchomić świetlicę wiejską w Kamieńczyku. Taka świetlica marzy mi się także w Wielimowie, ale nie mamy tu żadnego budynku, który by się do tego nadawał. Kupienie czegoś, na przykład mieszkalnego konteneru to są duże pieniądze, a ja mam z funduszu sołeckiego 10 tysięcy na obie wsie.

W Wielimowie wspólnymi siłami przygotowują też miejsce do wspólnej rekreacji, na ognisko. Już powstało, ale przydałaby się jeszcze wiata.
— U nas jest też latem wielu przyjezdnych i turystów, też mogliby skorzystać — dodaje pani Teresa.

Dlaczego robimy dwie kategorie w naszym plebiscycie: ogólny i tylko dla pań? Bo chociaż na wsi mieszka więcej mężczyzn niż kobiet, to ci pierwsi coraz częściej oddają władzę w ręce pań. W Polsce jest tak już w 40% wsi. Widać to bardzo w powiecie ostródzkim, gdzie rok temu wybieraliśmy Sołtyskę Roku 2015 i w ośmiu gminach tych pań było ponad sto!
W gminie Miłomłyn wygrała wówczas właśnie pani Teresa! Szczegóły tegorocznego głosowania znajdziecie tutaj:

http://ostroda.wm.pl/415108,Popierajcie-swojego-soltysa.html

Regulamin plebiscytu: kliknij tutajRANKING REGIONALNY
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages