Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Obóz językowy EuroWeek czyli zapomnij o nudzie!

2017-02-10 10:01:19 (ost. akt: 2017-02-10 10:06:03)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Aż 46 uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie mogło wziąć udział w obozie językowym w Międzygórzu - malowniczo położonej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej - w dużej mierze dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w ramach wypoczynku zimowego.

W dn. 23-29.01.2017r. grupa uczniów wraz z nauczycielami z Gimnazjum nr 1 w Ostródzie wzięła udział w kolejnej, już 6 edycji EuroWeek gdzie nie było miejsca na nudę, ale w zamian za to luźne podejście do nauki, korzystanie z innowacyjnych metod, interaktywnych warsztatów oraz specjalnych zajęć w grupach.

Wszystko to odbywało się w języku angielskim, a warsztaty prowadzone były przez wolontariuszy z wszelkich możliwych krańców świata m.in. Turcji, Filipin, Kenii, Azerbejdżanu, Polinezji Francuskiej, Indii, Łotwy, Ukrainy, Etiopii, Włoch, Ugandy czy Meksyku. Po raz kolejny nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, chęcią do współpracy, tolerancją wobec innych kultur, kolorów skóry oraz poglądów.

Mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji o najbardziej egzotycznych krajach świata, a przede wszystkim podnieść nasze umiejętności społeczno-komunikacyjne wpływające na nasze poczucie własnej wartości. Uczniowie wraz z wolontariuszami wzięli również udział w fakultatywnej wycieczce do Wrocławia, gdzie mieli możliwość poczuć smak Afryki w zoo oraz dać upust swojej nieposkromionej energii w świecie trampolin.

Mając na uwadze nasze wcześniejsze wyjazdy możemy śmiało stwierdzić, że każde wydanie EuroWeek jest zarówno zabawne, ale i różnorodne. W związku z tym, mamy nadzieję, że niebawem wrócimy tam po więcej!

Po raz kolejny, na ręce Pana Burmistrza Czesława Najmowicza oraz Pani Naczelnik Bożeny Ratajczyk składamy serdeczne podziękowania za umożliwienie nam wyjazdu.

Karolina Golder, nauczycielka jęz. angielskiego


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gim1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages