Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

W najbliższy weekend przygotujmy się na korki

2017-02-10 06:00:00 (ost. akt: 2017-02-09 17:09:52)
Na targi przyjeżdża wielu gości, ostródzianie muszą się liczyć z korkami na ulicach

Na targi przyjeżdża wielu gości, ostródzianie muszą się liczyć z korkami na ulicach

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W najbliższy weekend do Ostródy na targi Mazurskie Agro Show przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy osób. Będą korki, a policjanci przestrzegają, by parkować w miejscach do tego wyznaczonych.

Mazurskie Agro Show jest wydarzeniem, które przyjeżdżają obejrzeć tysiące osób. Odbywająca się w Ostródzie w dniach 11-12 lutego 2017 roku wystawa stała się najważniejszym wydarzeniem branżowym dedykowanym rolnikom z północno-wschodniej Polski. Co roku targi gromadzą duża liczbę wystawców i zwiedzających z kraju i zagranicy.

Targi to czas intensywnej pracy policjantów. Zmienia się sposób pełnienia służby przez funkcjonariuszy, będzie ich zdecydowanie więcej niż zwykle, zwłaszcza w najbardziej newralgicznych miejscach.

Do patroli mundurowych dołączają służby kryminalne. Oprócz miejscowych policjantów do zabezpieczenia tej imprezy dołączają policjanci z sąsiednich powiatów. Wszystko po to, aby ruch na trasach dojazdowych odbywał się z jak najmniejszymi utrudnieniami, aby przyjazd i uczestnictwo w wystawach było przyjemne dla wszystkich uczestników i jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

W związku z tym apelujemy do wszystkich przyjezdnych o bezwzględne stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów oraz inne uprawnione osoby kierujące ruchem, a także do znaków drogowych.

Auta należy parkować wyłącznie na wyznaczonych parkingach. Organizatorzy zapewniają kilkaset miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów.
Przestrzeganie podstawowych zasad związanych z parkowaniem samochodów ułatwi poruszanie się innym uczestnikom uroczystości, w tym również służbom ratowniczym oraz pieszym. Proponujemy parkować samochody na parkingach najbliższych do kierunku wyjazdu.

Warto, aby kierowcy wiedzieli, że od strony drogi krajowej 16 (wjazd od Olsztyna) w okolicy Expo Arena będzie przygotowany dodatkowy parking na tzw. rozdrożu – czyli wyłączony pas ruchu drogi krajowej nr 7. Z tego miejsca również będzie możliwość wejścia na obiekt.

Pieszym uczestnikom ruchu przypominamy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i korzystaniu z chodników znajdujących się po obu stronach jezdni.

Zapraszamy do lektury


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages