Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wędkarze z "Karasia" w Bajce rywalizowali w wędkarstwie podlodowym

2017-01-30 07:54:06 (ost. akt: 2017-01-30 08:18:46)
Najlepsi zawodnicy z koła "Karaś" w wędkarstwie podlodowym

Najlepsi zawodnicy z koła "Karaś" w wędkarstwie podlodowym

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Średnio ponad kilogram ryb na godzinę wyciągał spod lodu zwycięzca zawodów o mistrzostwo koła "Karaś" w wędkarstwie podlodowym. Podczas rywalizacji wędkarzy w okolicach Bajki na Jeziorze Drwęckim najlepszy okazał się Piotr Brudziński.

Na Jeziorze Drwęckim na wysokości Bajki amatorzy wędkarstwa podlodowego zrzeszeni w kole "Karaś" rywalizowali o mistrzostwo.

- Technika łowienia była dowolna, część wędkarzy łowiła na mormyszkę, inni próbowali łowić na spławik - informuje Dariusz Gergola, uczestnik zawodów. - Słoneczny dzień zapowiadał dobre wyniki, i tak też było. Na łowisku dominowały leszcze, krąpie i płotki.

Najlepiej na mistrzostwa koła przygotował się Piotr Brudziński, którego zanęta (skomponowana na bazie dodatków spożywczych, dżokersa i ziemi) najskuteczniej ściągnęła ryby w jego sektor. Podczas czterogodzinnej rywalizacji zwycięzca złowił ponad cztery kilogramy ryb. Drugi w klasyfikacji był Piotr Czerniak, którego wynik był o blisko kilogram gorszy od triumfatora. Zaś na trzecim miejscu rywalizację zakończył Andrzej Krzykowski, który przed tygodniem został mistrzem Ostródzkiego Towarzystwa Wędkarskiego. Tym razem złowił o prawie półtora kilograma ryb mniej od zwycięzcy.

Największą rybę zawodów złowił Piotr Czernik, był to leszcz o wadze 285 gramów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages