Zawodnicy Gladiusa Ostróda na dobry początek zdobyli osiem medali

2017-01-24 10:24:46(ost. akt: 2017-01-24 10:28:42)
Na mistrzostwach w Mińsku Mazowiecki siódemka z Gladiusa wywalczyła osiem medali

Autor zdjęcia: Archiwum Gladiusa

W Mińsku Mazowieckim siedmioosobowa ekipa ostródzkiego Gladiusa wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Polski Sztuk Walk Federacji WKSF. Ostródzianie aż osiem razy wywalczyli miejsca na podium. Najlepiej powalczył zdobywca trzech medali Krzesimir Kasza.
Podczas rywalizacji w Mińsku Mazowiecki na macie pojawiło się około 300 zawodników, którzy współzawodniczyli w trzech konkurencjach: walkach przerywanych (semi-contact), ciągłych (light-kick) oraz technicznych (soft-stick) dla najmłodszych dzieci. Trener Marcin Dziliński na mistrzostwa zabrał siedmioro swoich zawodników. Z tego grona najlepiej w Mińsku „wymiatał” Krzesimir Kasza, który startował w trzech konkurencjach i zdobył trzy złote medale.

O miejsca na podium zawalczyli też inni zawodnicy ostródzkiego Gladiusa. Medale dla Ostródy zdobyli: Tobiasz Ociepski (złoto light-kick i srebro semi-contact), Kacper Sobieski (srebro semi-contact), Adrian Kołakowski (srebro semi-contact) i Jakub Dziliński (brąz semi-contact).