Zespół Morlin Ostróda piąty na półmetku LOTTO Superligi

2017-01-14 09:45:49(ost. akt: 2017-01-14 09:53:06)
W Grodzisku jedynego seta w ekipie Morlin wygrał Bartosz Such

W Grodzisku Mazowieckim tenisiści stołowi Morlin Ostróda zakończyli pierwszą rundę sezonu 2016/2017. Niespodzianki w pojedynku z Bogorią nie było. Gospodarze poważnie podeszli do meczu, zdobyli komplet punktów i pierwszą rundę zakończyli na fotelu lidera.
Kilka dni przed meczem z Morlinami zespół Bogorii przegrał 1:3 w Rzeszowie z Politechniką. Dawało to ostródzianom nadzieję na osiągnięcie dobrego wyniku w Grodzisku. Tymczasem porażka Bogorii na Podkarpaciu okazała się wypadkiem przy pracy. W piątkowy wieczór przed własną publicznością pingpongiści z Grodziska zrehabilitowali się za wpadkę w Rzeszowie.

Pojedynek z Morlinami potraktowali mega poważnie i po trzech grach było po meczu. Zaczęło się nie po myśli gospodarzy, ponieważ Bartosz Such wygrał pierwszego seta w pojedynku z Panagiotisem Gionisem. Jak się później okazało była to pierwsza i ostatnia zdobycz ostródzian w Grodzisku. Kolejne trzy sety wygrał Grek.

A w kolejnych dwóch grach wieczoru Michaił Paikow i Robin Devos odeszli od stołu pokonani po trzech partiach. Pierwszą rundę sezonu 2016/2017 zespół Morlin zakończył na 5. miejscu, a Bogoria została mistrzem półmetka.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Morliny Ostróda 3:0
Panagiotis Gionis – Bartosz Such 3:1 (-5, 6, 3, 9), Daniel Górak – Michaił Paikow 3:0 (8, 9, 6), Gao Ning – Robin Devos 3:0 (6, 8, 8)