Ostródzianie zdominowali mistrzostwa Polski w bowlingu sportowym

2017-01-11 10:18:27(ost. akt: 2017-01-11 10:46:39)
Na kręgielni w Łodzi zawodnicy z Ostródy wywalczyli dziewięć medali

Autor zdjęcia: Archiwum

Z dziewięcioma medalami wrócili do Ostródy zawodnicy ostródzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i OKS Dario Bowling z mistrzostw Polski w bowlingu sportowym. Ostródzcy sportowcy w Łodzi wystartowali w kilku kategoriach wiekowych, a niektóre totalnie zdominowali.
Uczniowie ostródzkiej SMS specjalizują się głównie w siatkówce. Ale przerywnikiem w ich codziennej pracy był turniej mistrzostw Polski juniorów, który rozegrany został w Łodzi. Uczniowie SMS do mistrzowskiej rywalizacji przygotowani zostali przez Dariusza i Kamila Olejniczaków. I trzeba przyznać, że nauka nie poszła w las, ponieważ uczniowie SMS Ostróda w łódzkiej kręgielni wywalczyli aż sześć medali.

W kategorii U-19 dziewcząt uczennice SMS zdobyły całe podium, mistrzynią Polski została Maja Jasińska, wicemistrzostwo wywalczyła Maja Gasparewicz, a 3. miejsce zajęła Wiktoria Krawiec.

Kolejne medale ostródzianie z SMS zdobyli w kat. U-19 mężczyzn, wicemistrzostwo zdobył Samuel Wróbel, a brązowym medalistą został Andrzej Karbanik. Zaś w kat. U-21 kobiet wicemistrzynią została Monika Hryniewicka.

W najbardziej prestiżowych konkurencjach medale zdobywali też zawodnicy ostródzkiego Dario Bowling. Tomasz Olejniczak zajął 3. miejsce w kat. U-21 i został wicemistrzem Polski w kat. masters. Natomiast w kat U-21 kobiet mistrzostwo Polski wywalczył Krystyna Bednarska.