Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

W Dąbrównie chcą odwołać wójta. Referendum w lutym

2017-01-06 07:00:00 (ost. akt: 2017-01-05 14:38:19)

Autor zdjęcia: Archiwum

W Dąbrównie odbędzie się referendum w sprawie odwołania wójta Piotr Zwalińskiego. Wyznaczono już termin głosowania na 19 lutego 2017 roku.

Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Elblągu z dnia 2 stycznia 2017 r. zarządzone zostało przeprowadzenie referendum gminnego w dniu 19 lutego 2017 r.  w sprawie odwołania  wójta gminy Dąbrówno.

Taką decyzję podjął komisarz po tym, jak wniosek o przeprowadzenie referendum poparty został stosowną liczbą głosów podpisów mieszkańców gminy. Grupa inicjatywna miała na to czas do końca ubiegłego roku.

Żeby procedura referendalna ruszyła potrzeba było co najmniej 350 podpisów (10 proc. z 3500 osób uprawnionych do głosowania – red.).
— Grupa referendalna dwa razy składała podpisy, za drugim razem się udało, ich lista przekraczała o kilkadziesiąt wymaganą liczbę podpisów, by ogłosić referendum — mówi Adam Okruciński, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu. — Teraz komisarz powoła komisje obwodowe, inicjatorzy referendum powinni jeszcze zgłosić do nich swoich przedstawicieli. Połowę muszą stanowić przedstawiciele grupy referendalnej, drugą połowę przedstawiciele organu odwoływanego, czyli wójta.

W informacjach dotyczących zamiaru odwołania wójta, inicjatorzy referendum zarzucają mu m.in. złe zarządzanie gminą, niespełnienie obietnic wyborczych, mobbing i nepotyzm.

Ale mieszkańcy gminy są podzielni. Wielu z nich opowiada się za obecnym wójtem, o którym mówią, że chce wprowadzać zmiany, które mocno naruszają status quo rządzących wcześniej tą gminą. Teraz wszystko w rękach wyborców.Zapraszamy do lektury


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (40) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. robol #2157385 | 88.153.*.* 11 sty 2017 14:51

  Jak by nie bylo z nieba nic nie spadnie a wszystko jest z pracy a z pijanstwa i modlitwy malpi rozum pis jest.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. myślący #2156997 | 83.6.*.* 11 sty 2017 05:38

   do obserwatora, w szkole to powinno zostać więcej osób spośród wypowiadających się na forum, wiedza na temat zarządzania gminą żadna, tylko podkręcanie atmosfery i niczym nie poparte oszczerstwa. Na szczęście większość mieszkańców gminy to ludzie rozsądni i wiedzą, że dwuletnia kadencja to zbyt krótki czas na ocenę, natomiast wieloletnia. czyli ta z zamierzchłych czasów oceny swej się doczekała właśnie dwa lata temu. A tak na marginesie to ze szkoły wyszli również:poseł na sejm, marszałek województwa, burmistrz Ostródy, starosta i zastępca starosty powiatu ostródzkiego, wójt gminy Ostróda ludzie stąd i nasi sąsiedzi, a u nas jak będzie, bo im ludzie zaufali na dłużej, czy Dąbrówna nie stać na kredyt zaufania, czy ciągle musi być o nas głośno w złego tego słowa znaczeniu, czy ciągle ma się mówić, że tam to wieczne się kłócą. Czas kłótni to czas stracony, wszyscy zarządzający gminą mają za zadanie i obowiązek współpracować dla jej dobra, chyba niektórzy o tym zapomnieli, zapędzili się w swych ambicjach, niekoniecznie zdrowych. Pozostaje ufać w ludzi w ich rozsądek i Proszę Państwa nie dajmy się wciągnąć w te szalone niczym nie uzasadnione pomysły " referendystów", pozostańmy w domu przy dobrej kawie i skokach narciarskich.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. czytelnik #2156491 | 188.146.*.* 10 sty 2017 14:17

    Tak czytam te wszystkie artykuły i komentarze i jeszcze ani razu nie zauważyłem co Ci chcący odwołać władze mają do zaproponowania w zamian kto z nich nadaje się na wójta i przedewszystkim jaki mają pomysł na lepsze prowadzenie gminy. Jak patrzę na te nazwiska poniżej to trochę jestem przerażony bo wiem, że dwóch z nich to nawet płynnie czytać nie potrafi a gdzie tu rządzić taką instytucją. Kiedy oni chcą nam obwieścić swój plan na lepsze jutro???!!! Po referendum.... już może być za późno Domagajmy się konkretów bo jak na razie jedyny konkret to taki że ktoś się uparł i sobie wymyślił referendum, podał banalne argumenty a zapomniał o propozycjach na lepszą zmianę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. arionix #2156095 | 109.241.*.* 9 sty 2017 22:16

     Świętym prawem w demokracji jest nawoływanie, zbieranie podpisów i dążenie do referendum. Pod wnioskiem podpisało się ok 400 osób a nie 3 rodziny, jak niektórzy uważają. Twierdzenie, że nie będzie odpowiedniej frekwencji i 50 tys pójdzie w błoto to bzdura, frekwencja będzie, bo Dąbrówno to nie Warszawa, w małej gminie łatwo jest o frekwencje bo ludzie interesują się władzą i życiem lokalnym, a po drugie się nudzą, zwłaszcza zimą, więc z przyjemnością dla rozrywki pójdą na wybory. Ponadto co to jest 50 tys w budżecie gminy? tyle co nic ! więcej Pani Skarbnik zarabia w pół roku.

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

     1. aa #2155277 | 37.248.*.* 9 sty 2017 11:10

      Ludzie ten wójt do niczego się nie nadaje tylko ludziom dużo obiecał.Jak był stary wójt to chociaż w zimę o drogi dbał a nie tak jak ten aby siedzi na stołku i pierdzi.Wszystko wali w Dąbrówno a małe wioski są pomijane.Pójdę sam na te wybory bo jestem za odwołaniem zachciało wam się zmian to macie na jeszcze gorsze.

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      Pokaż wszystkie komentarze (40)

      Zagraj w GRY.wm.pl

      • Goodgame Empire
      • Goodgame Big Farm
      • Goodgame Poker
      • Shadow Kings - The Dark Ages