środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

"Będziemy bardziej rozumieć i cenić zwierzęta wokół nas, to pewne"

2016-12-30 08:00:00 (ost. akt: 2016-12-29 16:35:40)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W ZPSWR w Ostródzie uczniowie realizują kolejny projekt. Nosi on tytuł „ Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę, czyli cykl zajęć poznawczych i terapeutycznych z udziałem zwierząt”. Został on sfinansowany ze środków Fundacji PZU oraz Stowarzyszenia „Amicus”.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 6965 złotych. Będzie on realizowany w Ostródzie, Faltyjankach, Napromku, Brzydowie, Plękitach i Malborku. Beneficjenci projektu będą brali udział w warsztatach, konkursach, wycieczkach i ciekawych spotkaniach od listopada 2016 do listopada 2017 roku.

Mamy za sobą dwa niezwykle ciekawe warsztaty z udziałem psów. Nasz Ośrodek odwiedziła pani Izabela Wasilewska, która przyjechała z Grudziądza. Towarzyszyła jej czworonożna przyjaciółka – asystentka Wenecja. Nasza prelegentka, członek Fundacji Polskich Niewidomych i Niedowidzących „Trakt,” uświadomiła nam, że osoba niewidoma może żyć bardzo aktywnie: pracować, prowadzić  dom, spotykać się ze znajomymi i  młodzieżą szkolną, której opowiada o możliwościach i ograniczeniach spotykających ją na co dzień.

Pomaga jej w tym pies asystujący, Wenecja – miły, mądry labrador. Uczniowie zadawali dużo pytań. Dowiedzieli się, jakie psy mogą być szkolone, jak wygląda i jak długo trwa  nauka, kiedy pies jest „w pracy”, a kiedy ma czas na zabawę i odpoczynek.

W czasie drugich zajęć uczniowie brali udział w dogoterapii. Z Elbląga przyjechała do nas pani Jolanta Marcinkiewicz. Na co dzień pracuje ona w Fundacji „Psy dzieciom”. Kynoterapeutka przywiozła ze sobą trzy przyjacielskie psiaki Miodka, Carmen i Gonię . Opowiedziała o tym jak psy pomagają odzyskać albo zyskać sprawność fizyczną i psychiczną.

Nasi wychowankowie brali też udział w konkretnych ćwiczeniach. Czynili to z
dużym zaangażowaniem i zadowoleniem.
Jesteśmy przekonani, że realizacja celów projektu przyniesie wszystkim zaangażowanym wiele korzyści w sferze wiedzy, świadomości i umiejętności.
Ewa Janicka, Lidia Krześniak
Zapraszamy do lektury

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages