Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Mikołaj odwiedził biegaczki z ostródzkiego MLKS

2016-12-25 07:44:54 (ost. akt: 2016-12-24 15:12:57)
Lekkoatletki MLKS Ostróda i trener Ryszard Nowicki w towarzystwie wójta Bogusława Fijasa i przewodniczącego rady gminy Janusza Sadowskiego na tle auta

Lekkoatletki MLKS Ostróda i trener Ryszard Nowicki w towarzystwie wójta Bogusława Fijasa i przewodniczącego rady gminy Janusza Sadowskiego na tle auta

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Tuż przed świętami Mikołaj nie zapomniał o ostródzkich sportowcach. Bogaty pojawił się u lekkoatletek Międzygminnego Ludowego Klubu Sportowego Ostróda, które od kilku dni na treningi jeżdżą profesjonalnie oklejonym samochodem.

MLKS Ostróda na sportowym rynku jest od ponad ćwierć wieku. W tym czasie trener Ryszard Nowicki dochował się medalistek mistrzostw Polski. Z Ostródy w wielki świat lekkoatletyczny, a także na igrzyska olimpijskie wyjechały dwie wychowanki MLKS Grażyna Prokopek i Agnieszka Karpiesiuk.

Ostatnie lata nie obfitowały w spektakularne sukcesy. Ale trener Ryszard Nowicki postanowił odbudować potęgę ostródzkich biegów średnich i długich. Szkoleniowiec z pomocą Patrycji Bujnickiej wyselekcjonował grupę młodych zawodniczek, które od ponad roku ciężko pracują na treningach kilka razy w tygodniu.

Ciężką pracę trenera i młodych lekkoatletek doceniają ostródzcy samorządowcy. W połowie roku wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas i radni gminni przekazali dla klubu volkswagena transportera.

- Na sprzedaży samochodu niewiele byśmy zyskali, a klubowi na pewno bardziej się przyda i jeszcze długo posłuży, ponieważ był na bieżąco serwisowany - powiedział wójt Fijas.

Nie tylko samorządowcy pomagają dla MLKS Ostróda. Ostatnio w rolę Mikołaja wcieliła się Polska Grafika Samochodowa, która profesjonalnie okleiła klubowy samochód i zaprojektowała logotyp klubu. Od teraz biegaczki z Ostródy będą promowały miasto i gminę Ostróda w całej Polsce.

- Teraz będziemy na siebie wszędzie zwracać uwagę i rzucać się w oczy, trzeba więc popracować, żeby jeszcze za sprawą wyników było o nas głośno - powiedział trener Ryszard Nowicki.

Dziewczęta z MLKS Ostróda już w drugi dzień świąt wyjeżdżają na krótkie zgrupowanie do Ciechocinka, z którego wrócą w sobotę.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages