Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kultywują polskie tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe

2016-12-24 12:00:00 (ost. akt: 2016-12-22 16:03:33)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W sali reprezentacyjnej zamku w Ostródzie odbył się IX Ostródzki Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych Szkół Podstawowych.

Organizatorem przeglądu była Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie: Mariola Jarmołowicz - dyrektor i Helena Orlińska – nauczyciel SP 3.

Przegląd to wspaniała okazja do kultywowania polskich tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem i popularyzowania dorobku teatralnego szkół. Na tegorocznym przeglądzie zobaczyliśmy jasełka „Boże odwiedziny” przygotowane przez Agatę Wierzbicką z klasą II f z SP1. Grupa teatralna „Mały Gustek” z SP 2 pod kierunkiem Doroty Misztal, Mirosławy Golan i Piotra Błaszkiewicza zaprezentowała „Bajkowe jasełka”. Przedstawienie „Betlejemska droga” przygotowały: Anna Borowska i Joanna Łyskawa z klasą III b i III d z SP 3. Szkoła Podstawowa nr 4 zaprezentowała dwa przedstawienia: „Dzielimy się gwiazdą” przygotowane przez Annę Grendzińską z klasą III b oraz „Zabawę w jasełka” przygotowane przez Małgorzatę Rzymowską z klasą II c i 4a. Koło teatralne „Chochliki” z SP 5 pod kierunkiem Jowity Adamskiej zaprezentowało przedstawienie „Jeden – zero dla nieba”. „Jasełkową dobranockę” przygotowała Iwona Karpiej – Nidzgorska z klasą II a i młodym kołem „Civitas Christiana” z SP 6.

Temat przedstawień był jeden – Boże Narodzenie. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielali się m. in. w postacie Maryi, Józefa, pasterzy, królów, aniołów. Wszystkie zespoły zachwycały zgromadzoną publiczność grą, oryginalnymi kostiumami, scenografią, rekwizytami, pięknymi kolędami i pastorałkami. Przegląd nie miał formy konkursu, dlatego każdy zespół otrzymał okolicznościową statuetkę, dyplom i słodki upominek.

Przegląd realizowany był w ramach lokalnego projektu edukacyjnego „Młodzi ostródzianie rozkochani w swej krainie” i odbył się pod patronatem burmistrza Ostródy. Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za pomoc w organizacji naszego świątecznego teatralnego spotkania.
Helena Orlińska,
współorganizator przegląduZapraszamy do lektury


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages