Dominik Jusis z MMA Team Ostróda amatorskim mistrzem Polski

2016-12-19 15:32:58(ost. akt: 2016-12-19 15:39:55)
Dominik Jusis w Sochaczewie zdobył amatorskie mistrzostwo Polski

Autor zdjęcia: Archiwum MMA Team Ostróda

Specjaliści od mieszanych sztuk walki z ostródzkiego MMA Teamu 2016 rok zakończyli medalowo. Z Amatorskich Mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w Sochaczewie ze złotym medalem wrócił Dominik Jusis. 19-latek wygrał w kategorii do 77 kg.
Na zawody do Sochaczewa trener Tomasz Sobczyński wybrał się z czwórką swoich zawodników. Jednak tylko Dominik Jusis, który w tym sezonie ma już na koncie zwycięski debiut wśród profesjonalistów, dotarł w Sochaczewie do podium.

- Dominik zadebiutował już w gronie zawodowców, ale regulamin amatorskich mistrzostw Polski zezwala na start zawodników, którzy mają na koncie do pięciu zwycięstw wśród profesjonalistów - wyjaśnia trener Sobczyński.

19-letni zawodnik MMA Team Ostróda już w pierwszej walce musiał stoczyć pojedynek na całym dystansie. Rywala z Lublina pokonał po werdykcie sędziowskim. Krócej trwał drugi występ Jusisa, bo sędzia przerwał walkę po tym jak ostródzianin zastosował tzw. "balachę", zakładając dźwignię na staw łokciowy.

Trzecia walka dawała przepustkę do finału. A w tej zawodnik z Ostródy po dogrywce okazał się lepszy od silniej zbudowanego przeciwnika z Gorzowa Wielkopolskiego. Finałowym rywalem fightera z ostródzkiego MMA Team był mieszkaniec Białegostoku. Pojedynek o złoto zakończył się po upływie trochę więcej niż dwóch minut. Ostródzianin wykorzystał tzw. "anakondę" - duszenie trójkątne od przodu - i w 131. sekundzie było po walce, a Jusis cieszył się z mistrzostwa Polski.