Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Strażacy z Ostródy i Morąga biegali w Kopalni Soli Wieliczka

2016-12-13 14:38:04 (ost. akt: 2016-12-13 14:53:36)
Strażacy z Ostródy i Morąga wystartowali w wielickim turnieju strażaków i ratowników

Strażacy z Ostródy i Morąga wystartowali w wielickim turnieju strażaków i ratowników

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Strażacy z KP PSP Ostróda wzięli udział w słynnym wielickim turnieju strażaków i ratowników. Niezwykle wymagające zawody, które polegają na biegu zespołowym z poziomu 110 metrów na powierzchnię ziemi, odbyły się w Kopalni Soli w Wieliczce.

Była to już ósma edycja Barbórkowego Turnieju Strażaków i Ratowników "Kopalnia Soli Wieliczka 2016”. Zawodnicy biegli Szybem Daniłowicza, ubrani w pełny ekwipunek bojowy i aparaty ochrony dróg oddechowych.

- Jest to ekstremalnie ciężki bieg, który wymaga od zawodników bardzo dobrego przygotowania fizycznego i zespołowości na każdym kroku - informuje Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie. - Bieg uznaje się za ukończony w momencie gdy cała drużyna dotrze na linię mety.

W tegorocznej edycji wystartowały dwie drużyny z ostródzkiej KP PSP. Pierwszą drużynę tworzyli mł. kpt. Łukasz Zaniewski, mł. kpt. Daniel Szczesny i asp. Przemysław Żydaczek. Druga tworzyli strażacy na co dzień służący w morąskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej: sekc. Michał Budka, st. str. Karol Fafiński oraz st. str. Marcin Kędzierski.

Na starcie stanęło 86 drużyn z całej Polski, w tym 29 drużyn komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej. Nasze drużyny były jedynymi reprezentantami województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsza drużyna, która debiutowała w tej imprezie zajęła 30. miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi zespół zajął 33. lokatę.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages