Szczypiorniści Orkana hucznie zakończyli rok we własnej hali [ZDJĘCIA]

2016-12-10 19:57:41(ost. akt: 2016-12-10 20:29:57)
Piłkarze ręczni Orkana Ostróda nie zawiedli swoich kibiców i wysoko pokonali Wybrzeże II Gdańsk

W 10. kolejce spotkań II ligi piłkarzy ręcznych zespół ostródzkiego Orkana efektownie zakończył 2016 rok przed własną publiczności. Podejmował rezerwy Wybrzeża Gdańsk i uzyskał rekord strzelonych goli, odnosząc też zwycięstwo największą różnicą goli.
Spotkanie Orkana z rezerwami gdańskiego Wybrzeża było ostatnim w tym roku w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Miejsca w tabeli - 1. Orkan, Wybrzeże II przedostatnie - wskazywały faworyta i gospodarze wywiązali się z obowiązku wywalczenia dziewiątego ligowego zwycięstwa. A warto zauważyć, że ostródzianie zagrali bez Szymona Hegiera.

Trójmiejska młodzież od początku miała kłopoty ze sforsowaniem defensywy Orkana. Szczególnie czujny i skuteczny w ostródzkiej bramce był Marcin Prorok, który efektownymi obronami zatrzymywał gdańszczan. Nie dziwi zatem fakt, że po 10 minutach rywalizacji ostródzianie mieli sześciobramkową przewagę. To spowodowało trochę nonszalancji w poczynaniach podopiecznych Artura Lipki, którzy często rzucali z nieprzygotowanych akcji, złym doradcą był też pospiech w ich konstruowaniu. W efekcie na przerwę Orkan schodził z zaledwie czterema golami do przodu.

Przydatne i rzeczowe okazało się spotkanie w szatni, ponieważ na druga połowę gospodarze wyszli podwójnie zmotywowani. Przewaga Orkana rosła z minuty na minutę i tego stanu rzeczy nie zmieniło pojawienie się na parkiecie rezerwowych. Ostródzianie pierwszy raz w tym sezonie w jednym meczu rzucili aż 45 goli i zakończyli pojedynek różnicą aż 23 bramek.

• Orkan Ostróda - Wybrzeże II Gdańsk 45:22 (15:11)

Inne wyniki 10. kolejki: Tytani Wejherowo - AZS UKW Bydgoszcz 32:25, Gwardia Koszalin - Energetyk Gryfino 35:30, Cartusia Kartuzy - MKS Grudziądz 24:33, Sambor Tczew - AZS UMK Toruń 41:28.

Pierwszą rundę sezonu 2016/2017 Orkan zakończy 17 grudnia, na wyjeździe zmierzy się z ostatnim w tabeli AZS UMK Toruń.