Przebiegli pięć kilometrów w Biegu Mikołajkowym w Miłomłynie [ZDJĘCIA]

2016-12-05 10:02:33(ost. akt: 2016-12-05 10:18:58)
Uczestnicy Biegu Mikołajkowego w Miłomłynie mieli do pokonania trasę o długości 5 km

Kijkarze i biegacze w liczbie ponad 50 stanęli na starcie Biegu Mikołajkowego w Miłomłynie. Uczestnicy mieli do pokonania dwa okrążenia po lesie, w sumie rywalizowali na dystansie 5 kilometrów. Najlepsi w kategorii biegaczy i biegaczek byli amatorzy biegania z Ostródy.
Pięć kilometrów po leśnych, ośnieżonych duktach czekało na uczestników Biegu Mikołajkowego, który rozegrany został w Miłomłynie. Na pierwszym okrążeniu biegacze mieli łatwiejsze zadanie, ponieważ śnieg nie był jeszcze zbity i łatwiej było utrzymać równowagę. Jednak już na drugiej pętli zrobiło się ślisko. Na szczęście wszyscy dotarli do mety bez kontuzji, mimo że na trasie niektórym zawodnikom przydarzyły się wywrotki.

Wśród biegaczy najlepszy był Marcin Punpur, na drugim miejscu przybiegł Piotr Kamiński, a trzeci był Michał Federczyk. Zaś rywalizację biegaczek wygrała Patrycja Bujnicka przed Wiktorią Domurat, a na trzecim miejscu przybiegła Kinga Tchórz.

Natomiast wśród amatorów nordic walking pierwszy trasę pokonał Krzysztof Lempek, który wyprzedził Katarzynę Golubiewską i Stanisława Fafińskiego.

Po rywalizacji na leśnej trasie uczestnicy miłomłyńskiego Biegu Mikołajkowego spotkali się przy ognisku.