Kolejny zwycięski horror tenisistów stołowych Morlin Ostróda [ZDJĘCIA]

2016-12-05 07:56:21(ost. akt: 2016-12-05 08:22:27)
Bartosz Such zapewnił drużynie Morlin Ostróda zwycięstwo w meczu z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz

Serią zwycięskich horrorów 2016 rok we własnej hali zakończyli pingpongiści ostródzkich Morlin. Wpierw 3:2 pokonali Dojlidy Białystok. Zaś w niedzielny wieczór po trwającym blisko trzy godziny spotkaniu w takim samym stosunku wygrali z bydgoskim Zooleszczem Gwiazdą.
Zwycięstwo za trzy punkty dawało podopiecznym Tomasza Krzeszewskiego 1. miejsce w ligowej tabeli przynajmniej do wtorku, kiedy Energa Manekin Toruń i Unia AZS AWFiS Gdańsk zakończą 7. kolejkę spotkań LOTTO Superligi.

I była na to szansa, ponieważ okazję do tego miał Michaił Paikow, który był bliski pokonania w czwartej grze Hindusa Harmeeta Desai. Tak się jednak nie stało, w dwóch decydujących setach grę nerwów lepiej zniósł zawodnik z Indii, który zapewnił gościom jeden punkt.

Wcześniej i później ponad setka kibiców zgromadzonych w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji nie narzekała na brak emocji. W pierwszej grze Paikow dość pewnie uzyskał prowadzenie dla Morlin. Następny do stołu, pierwszy raz w tym sezonie jako meczowa „dwójka” podszedł Bartosz Such. Stoczył wyrównany bój z Desaim, ale wszystkie trzy sety przegrał na przewagi. Grający na „trójce” Robin Devos strasznie męczył się Markiem Badowskiem. Na szczęście męki zakończyły się zwycięsko dla Belga, który zapewnił gospodarzom punkt w meczu.

Zwycięski punkt ostródzianom zapewnił Such, któremu na koniec przyszło zmierzyć się z węgierskim defensorem Adamem Pattantyusem. „Suszi” gonił przez całego pierwszego seta i wygrał na przewagi. W drugim wydawało się, że kontrolował grę, ale końcówka seta znowu była nerwowa. Na szczęście z pomocą przyszedł Węgier, który za stół wyrzucił ostatni serwis, oddając gospodarzom zwycięstwo. Po tym zwycięstwie zespół Morlin zajmuje 3. miejsce w tabeli LOTTO Superligi.

• Morliny Ostróda – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2
Michaił Paikow – Adam Pattantyus 3:1 (8, -7, 7, 3), Bartosz Such – Harmeet Desai 0:3 (-9, -10, -11), Robin Devos – Marek Badowski 3:2 (4, -13, 9, -6, 7), Paikow – Desai 1:2 (9, -9, -9), Such – Pattantyus 2:0 (10, 9)