Ósmy ligowy mecz Orkan Ostróda wygrał z tygodniowym poślizgiem

2016-12-04 11:25:30(ost. akt: 2016-12-03 20:51:10)
W Bydgoszczy osiem goli dla Orkana rzucił Szymon Hegier

Piłkarze ręczni ostródzkiego Orkana punktują we wszystkich meczach II ligi i zajmują 1. miejsce w ligowej klasyfikacji. Na spotkanie 9. kolejki ostródzianie wybrali się do Bydgoszczy. Tam wykonali program obowiązkowy i pokonali zajmujący 10. miejsce AZS UKW.
Co się odwlecze to nie uciecze. Wydawało się, że ósme zwycięstwo szczypiorniści Orkana mieli w kieszeni przed tygodniem w meczu z MKS Grudziądz. Tymczasem w ostatnie pięć minut roztrwonili pięciobramkową przewagę i zremisowali. Zatem na ósmy ligowy triumf przyszło poczekać do soboty.

Okazją do tego było spotkanie z zajmującymi 10. miejsce z dorobkiem 4 punktów akademikami z Bydgoszczy. Podopieczni Artura Lipki szybko uzyskali wysoką przewagę i już do przerwy prowadzili różnicą 11 bramek. Spotkanie okazało się dobrą okazją do tego żeby na parkiecie pojawili się zawodnicy Orkana, którzy dotychczas grali rzadziej.

W drugiej połowie gospodarze nie sprawili szczypiornistom z Ostródy specjalnych trudności. Goście niczym na treningu ćwiczyli pewne założenia taktyczne, ale też utrzymywali kilkunastobramkową przewagę, z którą wywalczyli ósmy komplet punktów w sezonie. Podczas meczu w Bydgoszczy w zespole Orkana najskuteczniejsi byli zdobywca 9 goli Bartosz Idzikowski i Szymon Hegier, który 8 razy pokonał bramkarza.

AZS UKW Bydgoszcz – Orkan Ostróda 24:37 (8:17)