Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zmierzyli się z wiedzą o HIV i AIDS

2016-12-01 13:22:35 (ost. akt: 2016-12-01 16:25:02)
Zwyciężczynie konkursu wiedzy.

Zwyciężczynie konkursu wiedzy.

Autor zdjęcia: Paulina Kołodziejska

1 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi uczniowie szkół średnich z powiatu ostródzkiego stanęli do walki w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS. Konkurs organizowano w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS.

Do konkursu przystąpiło ponad dwudziestu uczniów szkół z powiatu ostródzkiego. Pytania były w formie testu zamkniętego. Trzyosobowa reprezentacja każdej szkoły wyłoniona została w konkursach szkolnych.

- Olimpiada wiedzy o HIV i AIDS to ewenement na skalę województwa, gdyż organizowana jest regularnie już po raz szesnasty- mówi Zdzisław Sokołowski z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.

-Jesteście najlepsi wśród swoich rówieśników, mamy nadzieję, że będziecie rozpowszechniać wiedzę profilaktyczną na dalsze tereny powiatu- dodała do zebranych uczestników Anna Skiba- Stradomska.

Choć test wiedzy nie był łatwy jak mówili uczestnicy, potrzebna była dogrywka, aby wyłonić osobę, która zajmie trzecie i czwarte miejsce.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody.

Przypomnijmy, że w naszym województwie od 1985 roku do 31 sierpnia 2016 roku stwierdzono 661 zakażeń wirusem HIV, a badania można wykonać anonimowo i bezpłatnie.
peka
Zapraszamy do lektury

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages