Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zespół Morlin Ostróda u siebie pokonał Palmiarnię Zielona Góra

2016-11-28 08:01:10 (ost. akt: 2016-11-28 08:14:31)
Michaił Paikowa w meczu z Palmiarnią zdobył dwa punkty

Michaił Paikowa w meczu z Palmiarnią zdobył dwa punkty

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W rozegranym awansem meczu 9. kolejki spotkań LOTTO Superligi tenisiści stołowi Morlin Ostróda we własnej hali podejmowali Palmiarnię Zielona Góra. Ostródzianie trzeci raz w tym sezonie przed swoją publicznością wygrali za trzy punkty.

Pierwotnie spotkanie ostródzian z zielonogórzanami zaplanowane było na 30 grudnia w Zielonej Górze. Okazało się jednak, że w tym terminie gospodarze nie będą mieli hali do dyspozycji. Zatem obie ekipy porozumiały się, że pierwsze spotkanie Morlin i Palmiarni w sezonie 2016/2017 w Ostródzie.

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które najdłużej - od ponad 20 lat - nieprzerwanie występują w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zresztą goście to ekipa o "najcięższych" numerach PESEL - pomijając Kamila Nalepę - bo Lucjan Błaszczyk i Mirosław Horejsi to zawodnicy z rocznika 1974.

Jednak PESELE nie grają o czym przekonał się Belg Robin Devos, który w drugiej grze wieczoru musiał uznać wyższość Błaszczyka. Jednak wcześniej i później nie bez kłopotu dwa punkty dla ekipy Morlin zdobył Michaił Paikow. Zaś trzecie oczko do dorobku ostródzian dorzucił Bartosz Such i ostródzianie zgarnęli trzy punkty.

Zespół Morlin awansował na 5. miejsce, a w dorobku ma 11 punktów. Kolejne spotkanie ostródzianie rozegrają w piątek (2 grudnia), o godz. 18 w hali OCSiR zmierzą się z Dojlidami Białystok.

Morliny Ostróda - Palmiarnia Zielona Góra 3:1
Michaił Paikow - Kamil Nalepa 3:1 (-6, 9, 5, 9), Robin Devos - Lucjan Błaszczyk 1:3 (-6, -9, 9, -7), Bartosz Such - Mirosław Horejsi 3:1 (6, -11, 9, 8), Paikow - Błaszczyk 2:0 (6, 8)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages