Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Morsowanie czas zacząć. W Starych Jabłonkach ruszył sezon morsów [ZDJĘCIA]

2016-11-27 17:29:17 (ost. akt: 2016-11-27 19:14:50)
Sezon zimowych kąpieli oficjalnie zainaugurowany został w Starych Jabłonkach

Sezon zimowych kąpieli oficjalnie zainaugurowany został w Starych Jabłonkach

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Temperatura powietrza 2-3 stopnie Celsjusza, temperatura wody 4,5 stopnia. W takich warunkach w jeziorze Szeląg Mały odbyło się 15. Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Morsów 2016/2017. Na plaży w Starych Jabłonkach pojawiło się ponad 200 amatorów zimowych kąpieli.

Miłośnicy morsowania z różnych zakątków Polski, a nawet z Ukrainy pojawili się na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Tam odbyła się doroczna inauguracja sezonu zimowych kąpieli. W tym roku impreza nad Szelągiem Małym miała swój mały jubileusz, ponieważ morsy spotkali się tam po raz 15.

Najliczniejszą grupę stanowili morsy z naszego regionu z Ostródy i Dywit. Wśród kąpiących się najmłodsi uczestnicy liczyli od lat 6. Nie zabrakło też amatorów morsowania, którzy przywdziali na siebie przeróżne stroje. Byli faceci w gajerach, żywy trup, kat, zwolennicy przywrócenia basenu w Ostródzie, rolnik szukający żony oraz żabi król w krawacie z napisem żajebisty facet.

Po energicznej rozgrzewce fani zimowych kąpieli dwa razy dali nura w otchłanie Szeląga Małego. Później wszyscy grzali się przy ogniskach, przy ciepłej strawie i muzyce zespołu KOMP. Sezon morsowania uważamy za otwarty.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages