Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Młodzież z internatu pomaga potrzebującym i wspiera chorych

2016-11-22 07:00:00 (ost. akt: 2016-11-21 11:22:50)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Wolontariusze z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi z pełnym zaangażowaniem realizują ideę wolontariatu. Pomagają dzieciom, osobom starszym, a także włączają się w akcje charytatywne. W listopadzie mimo napiętego grafiku postanowili przyłączyć się do dwóch działań

Młodzież poruszyła niebo i ziemię, aby zebrać jak największą ilość...okularów, które pojadą do uczniów i osób dorosłych do dalekiej Etiopii, Ghany, Kamerunu, Mauretanii, Namibii i Ugandy. Okulary- korekcyjne i słoneczne, będą przekazane dla ubogich mieszkańców Czarnego Lądu i pomogą im w procesie leczenia wad wzroku- wyjaśnia Barbara Konstantynowicz.

Zbiórkę prowadzi salon optyczny Oqlarnia w Ostródzie i Wzrokownia w Elblągu. A czy słyszeliście o tym, że można zostać czyimś aniołem??? Internacka młodzież słyszała i od razu postanowiła włączyć się do akcji „Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”. Powstała ona z inicjatywy rodziców dzieci chorych na raka.

Akcja polega na przygotowaniu kartek wsparcia z życzeniami dla dzieciaków, które przebywają na oddziale onkologicznym i wysłaniu ich na adres: Grupa Rodziców ” Gdy Liczy się czas”, ul. Nowy Świat 30a/6, 20- 418 Lublin. Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na facebook-u pod hasłem „Wylosuj Anioła”.
Internacka młodzież zachęca i przypomina o tym, że warto pomagać.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages