Efektowne zwycięstwo piłkarzy Sokoła na koniec pierwszej rundy

2016-11-20 09:42:26(ost. akt: 2016-11-20 09:47:59)
Robert Hirsz (z lewej) rundę jesienną zakończył trzema trafieniami

Dziesięć goli obejrzeli ostródzcy kibice, którzy pojawili się na ostatnim jesiennym meczu Sokoła Ostróda. I należało im się to, bo przyszli na stadion przy ul. 3 Maja mimo ulewnego deszczu. W tych anormalnych warunkach Sokół aż 7:3 pokonał elbląską Concordię.
Piłkarze obu zespołów do ostatniego spotkania piłkarskiej jesieni w sezonie 2016/2017 przystąpili bez kilku podstawowych zawodników. Od początku na mokrej i śliskiej murawie lepiej radzili sobie gospodarze. Już w 4. min mogło być 1:0, ale w dobrej okazji niecelnie strzelił Adrian Korzeniewski. Ale co się odwlecze… Nie minęło 60 sekund, a na stadionowej tablicy wyników pojawiło się 1:0. To za sprawą Roberta Hirsza, który skutecznie wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego. 25 minut później ponownie na liście strzelców zapisał się Hirsz, który na 2:0 podwyższył z rzutu karnego. I wydawało się że po główce Michała Jankowskiego i efektownej bombie Łukasza Buczkowskiego będzie po meczu, ponieważ na przerwę Sokół schodził prowadząc 4:0.

Druga połowa zaczęła się od obustronnej wymiany ciosów. W ciągu pięciu minut kibice obejrzeli trzy gole. Wpierw na 4:1 strzelił Michał Kiełtyka, za chwilę po golu Kamila Maternika Sokół odzyskał czterobramkową przewagę, nie minęła minuta i było 5:2 po trafieniu Martina Stracha. Ten sam piłkarz w 76. min strzelił na 5:3 i zrobiło się trochę nerwowo. Niepotrzebnie. Mimo rozpaczliwych ataków goście nie pokonali już Kamila Kotkowskiego. Za to w końcówce strzelali piłkarze Sokoła. Najpierw drugi rzut karny na gola zamienił Hirsz, a w ostatniej akcji meczu wynik na 7:3 ustalił Maternik.

Sokół Ostróda – Concordia Elbląg 7:3 (4:0)
1:0, 2:0 – Hirsz (5, 30 karny), 3:0 – Jankowski (37), 4:0 – Buczkowski (45), 4:1 – Kiełtyka (49), 5:1 – Maternik (53), 5:2, 5:3 – Strach (54, 76), 6:3 – Hirsz (88 karny), 7:3 – Maternik (90+3)
Sokół: Kotkowski – Wróblewski, Maternik, Pluta, Buczkowski, Korzeniewski (57 Nowiński), Danilczyk, Dmowski (84 Wojciechowski), Jankowski (90+1 Roszkiewicz), Hirsz, Filipek (65 Smyt)