Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Napastnicy wtargnęli do szkoły i wezwano policję. Służby w Ostródzie w akcji!

2016-11-15 18:01:41 (ost. akt: 2016-11-15 18:06:52)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci otrzymali informację, że podczas zajęć lekcyjnych do szkoły wtargnęło dwóch napastników, którzy uprowadzili uczniów, a następnie zamknęli się w jednym z pomieszczeń. Dyrekcja szkoły zrządziła ewakuację uczniów. Tak wyglądały ćwiczenia przeprowadzone w Ostródzie.

W Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbyły się ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności, a także współpracy Policji i służb ratowniczych. Jak zawsze ćwiczenia miały na celu dopracowanie procedur przewidzianych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa.

O godzinie 9.00 policjanci otrzymali informację, że podczas zajęć lekcyjnych do szkoły wtargnęło dwóch napastników, którzy uprowadzili uczniów, a następnie zamknęli się w jednym z pomieszczeń. Natychmiast po potwierdzeniu tej informacji dyrekcja szkoły zrządziła ewakuację uczniów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przystąpili do koordynacji tych zadań.

Po przeprowadzonej ewakuacji ostródzka Nieetatowa grupa do zadań specjalnych przystąpiła do działań. Agresywni mężczyźni zostali obezwładnieni i wyprowadzeni z terenu obiektu, a poszkodowanym natychmiast została udzielona pomoc. Później do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy, którzy odnaleźli i zabezpieczyli pozostawiony w szkole ładunek wybuchowy.

Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie, Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie i Grupę Ratownictwa PCK w Ostródzie.

Policjanci biorąc udział w tych działaniach po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności postępowania i realizowania obowiązujących procedur i współpracy z innymi służbami oraz administratorami obiektów publicznych.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jr #2113477 | 83.28.*.* 15 lis 2016 21:55

  To jest fopiero debilny tytul artykulu i sam artykul

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages