Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Jest (sub)kultura w Internacie

2016-11-09 11:49:45 (ost. akt: 2016-11-09 11:54:14)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

8 listopada internacka starszyzna zorganizowała uroczyste przywitanie wychowanków klas pierwszych. „Młodzi” musieli przejść szereg konkurencji, aby wpisać się do grona społeczności internackiej.

Tematem przewodnim tegorocznego powitania nowo przybyłych wychowanków w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi były subkultury młodzieżowe.

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu (oczywiście odpowiednio wystylizowani) uroczyście rozpoczęli coroczne Otrzęsiny. Nowo przybyła młodzież już wcześniej przygotowała się do tej imprezy- mieli wylosować jedną z subkultur i przebrać się w sposób dla niej charakterystyczny. Z dumą prezentowali się jako disco polowcy, punki, rastamani, i dresiarze.

Pierwszaki miały do „zaliczenia” szereg konkurencji- subkulturowa stylizacja, makijaż, tajemnicze pudełko z subkulturowym gadżetem oraz test wiedzy o internacie. Ich zdolności praktyczne i bogata wiedza teoretyczna zostały sprawdzone. Wszyscy walecznie i z uśmiechami na ustach wypowiedzieli słowa uroczystej przysięgi, ochoczo wypili słodki nektar wpisując się tym samym do społeczności internackiej. Impreza miała charakter zarówno humorystyczny jak i edukacyjny ze sporym zabarwieniem szeroko pojętej tolerancji. Nad całością czuwały wychowawczynie- rastamanka Urszula Piasecka i dresiara Dorota Muchowska.
Serdecznie witamy nowych wychowanków i życzymy sukcesów.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages