Karatecy z Ostródy sześć razy stawali na podium w Józefowie

2016-11-07 09:08:58(ost. akt: 2016-11-07 09:11:40)
Podopieczni Artura Małża w Józefowie sześciokrotnie stawali na podium

Autor zdjęcia: Archiwum OKKK

Blisko pół tysiąca karateków wystartowało w kolejnej edycji zawodów o Puchar Burmistrza Józefowa. W tym gronie było dziewięcioro zawodników Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczni Artura Małża wywalczyli sześć medali.
Turniej w Józefowie od lat zbiera dobre recenzje wśród uczestników, dlatego nie dziwi, że na starcie tegorocznej edycji stanęło blisko 500 zawodników. Zdarzało się, że w niektórych kategoriach wagowych rywalizowało nawet 30 karateków. Spośród zawodników OKKK nie zawiedli przygotowujący się do startu w Pucharze Europy Jakub Żegunia i Hubert Siwkowski. Obaj pucharowicze nie zawiedli oczekiwań, obaj pokazali wysoką klasę wygrywając swoje wszystkie pojedynki przed czasem. Szczególnie dobrze zabawił się Żegunia, który swoją walkę finałową zwycięsko zakończył po upływie 20 sekund.

Medale w Józefowie zdobyli: złote – Jakub Żegunia, Hubert Siwkowski; srebrny – Maciej Sadowski; brązowe – Kornel Janiszewski, Michał Bukowski, Natalia Gruczek.