Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ostródzkie Amazonki świętowały 15-lecie

2016-11-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-07 10:33:51)

Autor zdjęcia: Szymon Tarasewicz/Biuro Prasowe Marszałka Województwa

Ostródzkie Towarzystwo Amazonki obchodziło 15-lecie działalności. Uroczystość odbyła się w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Nie zabrakło wspomnień, wzruszeń, życzeń, kwiatów oraz zachęcania do profilaktycznych i regularnych badań.

- Piętnaście wspólnych lat, czyli kryształowa rocznica, to wzajemne wsparcie dobre słowo, niejednokrotnie też czas płaczu, załamania, bezradności. To wszystko towarzyszyło nam, nie tylko w szpitalu, ale i na wyjazdach do kina czy teatru. Piętnaście lat temu w mieszkaniu pachnącym kawą i świeżo upieczonym keksem spotkało się kilka kobiet i założyło stowarzyszenie - mówi Ewa Warzonkowska, prezes Ostródzkich Amazonek. - Celem stowarzyszenia jest dostarczenia wsparcia. Do każdej Amazonki podchodzimy indywidualnie. A jubileusz skłania do refleksji, wspomnień i przemyśleń. To właśnie w naszym stowarzyszeniu pomagając innym, pomagamy sobie. Amazonki są niezwykłymi kobietami, których postawa wobec choroby powinna być naśladowana, a wiek nie stanowi bariery dla żadnej z nas. Patrząc na nas widzicie niepełnosprawność, niepełnosprawność jest niewidoczna, ale boli, a rak to choroba, z którą trzeba walczyć na wszystkich płaszczyznach. Chcemy wspierać i być wspierane - dodaje Ewa Warzonkowska.

Zaproszeni goście składali życzenia i wyrazy uznania.
- Chcę podziękować za współpracę. Byliście jednym z pierwszych stowarzyszeń, powstaliście kiedy samorządy się budowały i potrzebowały oddziaływania społecznego. Byliście i jesteście bardzo mocno aktywni, dlatego dziękuję wam za te działania - mówi marszałek województwa warmińsko- mazurskiego Gustaw Marek Brzezin
- Cieszę się, że gmina w sposób partnerski mogła pomóc. Profilaktyka jest bardzo ważna. Cieszę się, że z sukcesami te piętnaście lat minęło. Nigdy się nie poddawajcie. Życzę wam zdrowia i szczęścia - mówił Bogusław Fijas.
- Zwycięstwo w walce o życie jest najlepsze i najbardziej satysfakcjonujące. Wielkie gratulacje za to, że jesteście i potraficie się zrzeszać. Jesteśmy otwarci na współpracę z wami - dodawali starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski i burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia dla zasłużonych na rzecz Towarzystwa. Zebrani goście mogli obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów, wysłuchać wykładu profilaktycznego oraz obejrzeć prezentację multimedialną, która podsumowała 15-lecie działalności w pigułce.


peka
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages