Gladius Ostróda zdominował Mistrzostwa Polski Północnej w taekwon-do

2016-10-31 07:25:05(ost. akt: 2016-10-31 07:32:02)
Zawodnicy rywalizowali m.in w walkach tauch-contact, semi-contact i light-contact

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ponad 180 zawodników wystartowało w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Mistrzostwach Polski Północnej w Taekwon-do. Gościnność, przynajmniej ta na macie, nie jest mocną stroną gospodarzy. Zawodnicy Gladiusa Ostróda wygrali klasyfikację medalową.
Zawodnicy z 16 klubów wystartowali w Ostródzie podczas rywalizacji o mistrzostwo Polski północnej. Zawody rozegrano na trzech planszach. Zawodnicy walczyli o medale w konkurencjach układów formalnych, konkurencji sprawnościowych, walk tauch-contact, semi-contact i light-contact w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzicy, kadeci, juniorzy, seniorzy.

Od rana do wieczora trwała walka o medale w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Na matach najlepiej spisali się podopieczni Marcina Dzilińskiego z Gladiusa. Aż 14 razy stanęli na najwyższym stopniu podium. W sumie ostródzianie 35-krotnie odbierali medale. Dzięki temu gospodarze okazali się najlepsi w klasyfikacji medalowej. Na drugim miejscu uplasował się KS Orient z 31 krążkami, a na trzecim Egida Olsztynek – 21 medali.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Aleksandra Grzywacz (TSD Pionki), a najlepszym zawodnikiem został Patryk Banaszek (TSD Pionki).

Patronat honorowy nad turniejem objęli burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz i wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas.