Sokół wygrał w Nowym Dworze i remis w derbach gminy Ostróda

2016-10-30 10:34:16(ost. akt: 2016-10-30 11:21:18)
W A-klasowych derbach gminy Ostróda zespoły z Turznicy i Tyrowa podzieliły się punktami

Piłkarska sobota była bardzo udana dla naszych drużyn występujących od A klasy do III ligi. Czwarte ligowe zwycięstwo odnieśli trzecioligowcy z Sokoła Ostróda. Wygrały też nasze ekipy w IV lidze i okręgówce. Zaś A-klasowe derby gminy Ostróda zakończyły się remisem.
To była rewelacyjna piłkarska sobota na różnych szczeblach ligowej rywalizacji. Grający na najwyższym poziomie (III liga) Sokół Ostróda wybrał się do Nowego Dworu Mazowieckiego i dokonał czegoś co jeszcze nikomu nie udało się w tym sezonie. Ostródzianie w starciu miejscowym Świtem zdobyli trzy punkty. Zwycięskiego gola dla Sokoła strzelił Roman Mikityn.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Ostróda 0:1 (0:1)

Na czwartoligowym poziomie piłkarską jesień dwoma zwycięstwami zakończyli piłkarze Warmiaka Łukta. Podopieczni Michała Kraszewskiego drugi raz wygrali w meczu 15. kolejki. Było to Mrągowie. - Przetrwaliśmy kwadrans naporu Mrągowii, a później staraliśmy się realizować swój plan - powiedział trener Warmiaka.
W Mrągowie bramki na wagę trzech punktów strzelali Filip Zawalich i Kacper Golks.

Mrągowia Mrągowo - Warmiak Łukta 1:2 (0:1)

Zwycięsko pierwszą rundę rozgrywek zakończyli nasi reprezentanci w grupie 2 klasy okręgowej. A siedem goli obejrzeli kibice w Miłomłynie, którzy oglądali pojedynek Tęczy z Polonią Iłowo. "Tęczowi" przerwali serię remisów przeplatanych porażkami. Bohaterem był Piotr Oliwa, obronił dwa rzuty karne i asystował przy czwartym golu. Bramki dla Tęczy zdobyli: Wojciech Domeracki, Michał Kraszewski, Wojciech Kowalkowski, Paweł Dębski i Mateusz Szymański.

Tęcza Miłomłyn - Polonia Iłowo 5:2 (3:2)

W Zwierzewie trzy punkty do swojego dotychczasowego dorobku dopisali piłkarze Kormorana, którzy wygrali z Syreną Młynary. Gole dla zwierzewian strzelali Jarosław Koszewski 2 i Rafał Farasiewicz.

Kormoran Zwierzewo - Syrena Młynary 3:0 (2:0)

Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się derby gminy Ostróda w grupie 3 klasy A. W Turznicy pojedynek Płomienia z KS Tyrowo obejrzało ponad 200 kibiców. Była to podwójna konfrontacja: piłkarska na boisku i na krzyki na trybunach. Pierwszy zakończył się remisem, a w drugim lepsi byli fani gospodarzy.
Tymczasem na boisku do przerwy lepsi byli goście, którzy prowadzili po trafieniu Michała Rutkowskiego. I gdyby po przerwie Przemysław Różycki wykorzystał sam na sam i strzelił na 2:0 byłoby po sprawie. Odpowiedź była natychmiastowa, w kolejnej akcji Adrian Sadowski minął obrońców oraz bramkarza i strzelił na 1:1 do pustej bramki.

Płomień Turznica - KS Tyrowo 1:1 (1:0)