Ostródzki Orkan „zdmuchnął” zespół gdańszczan z parkietu

2016-10-16 12:02:38(ost. akt: 2016-10-16 12:11:31)
Beniaminek z Ostródy na razie nie ogrywa kolejnych rywali

W hicie 4. kolejki spotkań II ligi mężczyzn piłkarze ręczni Orkana Ostróda podejmowali SMS ZPRP II Gdańsk. Starcie dwóch niepokonanych zespołów zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy na dobre usadowili się na stołku lidera.
W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji dwa sektory trybun były wypełnione niemal do ostatniego miejsca. Fani szczypiorniaka przyszli zobaczyć w akcji dwa niepokonane do tej pory zespoły II ligi. Dla gospodarzy miał to być wreszcie prawdziwy sprawdzian na tle wymagającego rywala, który w swojej kadrze ma reprezentantów Polski z różnych kategorii wiekowych.

- Uważna gra w obronie, cierpliwość i nie wdawanie się w wymianę ciosów, to będzie nasz sposób na odniesienie zwycięstwa – mówił przed meczem Tomasz Zmysłowski, prezes Orkana.

Zawodnicy z tak zwanej gdańskiej kuźni reprezentacyjnych kadr w hali OCSiR wyrównany bój z Orkanem toczyli przez 13 minut, bo do tego czasu prowadzili 3:2. Efektywne bloki w defensywie Szymona Hegiera i skuteczne kontrataki szybko ustawiły losy spotkania. Po pierwszej połowie Orkan prowadził różnicą siedmiu goli.

Po zmianie stron gospodarze czasami grali zbyt nonszalancko i w pewnym momencie ich przewaga wynosiła „tylko” cztery gole. Jednak ostródzianie otrząsnęli się z kilkuminutowej drzemki, wrócili do gry i jeszcze poprawili dorobek bramkowy sprzed przerwy. Zawodnicy Orkana pewnie wygrali i na dobre usadowili się na stołku lidera.

• Orkan Ostróda – SMS ZPRP II Gdańsk 39:26 (18:11)