środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Wszystko dla myśliwych, leśników i survivalowców na targach Hubertus Arena w Ostródzie

2016-10-10 15:44:20 (ost. akt: 2016-10-10 16:02:38)

Autor zdjęcia: GO

Jak wybrać się na łowy i czuć komfortowo? Wszystkie informacje na ten temat i potrzebny sprzęt można było znaleźć na targach Hubertus Arena 2016 w Ostródzie.

Targi zorganizowane już po raz trzeci, były dedykowane branży łowieckiej, myśliwskiej oraz leśnej, jak również szeroko pojętemu outdoorowi i survivalowi. Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych.

Na kilkudziesięciu stoiskach zaprezentowali się producenci i dystrybutorzy optyki, amunicji, broni, odzieży i obuwia dla myśliwych. Dodatkową atrakcją były pokazy psów myśliwskich i sokolnictwa, pokazy wabienia i sygnałów łowieckich oraz turniej łuczniczy - każdy mógł spróbować swoich sił z łukiem.

O część edukacyjną, skierowaną zwłaszcza do najmłodszych, zadbały Lasy Państwowe. Warmia i Mazury to jeden z najbardziej zielonych regionów w Europie. W naszych lasach żyje wiele zwierząt i ptactwa, które często są pod ścisłą ochroną. Stąd tez niezwykły walor edukacyjny wystawy, na której zaprezentowano okazy naszej bogatej fauny - eksponaty powstały w większości ze zwierząt które zginęły w wypadkach drogowych.

Najmłodsi mogli tez w przygotowanych piaskownicach sprawdzić jakie "tropy" zostawiają różne ptaki i zwierzęta i wziąć udział w licznych konkursach wiedzy na temat przyrody Warmii i Mazur.

Dopełnieniem tych atrakcji była wystawa egzotycznych zwierząt z całego świata, które trafiły tu jako trofea myśliwych z Polskiego Związku Łowieckiego.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. yyy #2085716 | 86.8.*.* 11 paź 2016 10:26

  Droga gazeto, nie promujcie, proszę, psychopatycznych postaw. Ludzie, którzy zabijają zwierzęta, czerpiąc przy tym przyjemność, powinni być izolowani w zakładach psychiatrycznych, a nie funkcjonować w społeczeństwie, obnosząc się ze swoją chorobą psychiczną i budując fałszywy obraz rzeczywistości, jakimi to myśliwi wielkimi obrońcami zwierząt są i pro-nature... Fałsz i obłuda..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Myśliwy #2085601 | 89.228.*.* 11 paź 2016 08:54

   Inicjatywa fajna, ale liczba wystawców stricte łowieckich coraz mniejsza. Szkoda.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages