Orliki z Ostródy i Morąga na Osiedlu Drwęckim walczyły o punkty

2016-09-26 07:32:48(ost. akt: 2016-09-26 13:31:22)
Trzeci turniej ligi wojewódzkiej orlików rozegrany został na Osiedlu Drwęckim

Sportowe emocje na boisku i rozgrzane głowy niektórych rodziców na trybunach. Tak było podczas trzeciego turnieju ligi wojewódzkiej orlików, który rozegrany został na ostródzkim Osiedlu Drwęckim. Tym razem wszystkie drużyny zdobyły punkty.
Tym razem na orliku na Osiedlu Drwęckim przede wszystkim powinni pojawić się seniorzy ostródzkiego Sokoła. Zobaczyliby jak walczy się z Huraganem Morąg i w jaki sposób można go pokonać.

Szczególnie dużo mogliby nauczyć się od orlików Sokoła. Mimo że większość piłkarzy z ostródzkiego składu była niższa o głowę, a nawet i lepiej od morążan, to wola walki, a przede wszystkim umiejętności piłkarskie spowodowały, że Sokół pewnie pokonał ekipę z Morąga. Szczególnie dobrze z piłkarzami Huraganu radzili sobie Kuba (numer 2) i Bartek (4), którzy z dziecinną łatwością klepali sobie między wyższymi rywalami, a gdy nadarzała się okazja strzelali bramki. Orliki Sokoła wygrali z Huraganem 6:0.

W drugim ostródzko-morąskim starciu z Huraganem zmierzyli się piłkarze AP Ostróda. Ostródzianie we wcześniejszych turniejach wygrali wszystkie mecze i byli pewni 1. miejsca w grupie. Dlatego też trener Grzegorz Sobotka w pierwszym składzie wystawił zawodników, którzy dotychczas byli zmiennikami. Wykorzystali to morążanie i do przerwy prowadzili 2:0. Jednak w drugiej połowie wyszedł "pierwszy garnitur" AP Ostróda i sprawdził się. Zaczął pod presją odrabiania strat i zrobił to z nawiązką, ponieważ ostródzianie wyszli na prowadzenie 3:2. Wtedy znowu cały skład AP został zmieniony. Skorzystali z tego morążanie, którzy zdobyli trzeciego gola. W ten sposób mecz zakończył się remisem 3:3.

Turniej zakończyły derby Ostródy między AP a Sokołem. Mniejsi piłkarze Sokoła dzielnie walczyli z silniejszymi fizycznie rywalami z akademii, ale jeszcze nie dali rady. AP Ostróda - Sokół 5:1.