środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

W niedzielę piłkarze ręczni Orkana Ostróda zadebiutują w II lidze

2016-09-24 07:47:02 (ost. akt: 2016-09-23 15:14:58)
W niedzielę szczypiorniści Orkana zadebiutują w II lidze

W niedzielę szczypiorniści Orkana zadebiutują w II lidze

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Zaledwie jednego sezonu potrzebowali na wywalczenie awansu do II ligi. Piłkarze ręczni ostródzkiego Orkana drugi rok ligowych występów zaczną wśród II-ligowców. Pierwszy, historyczny mecz na tym szczeblu w niedzielę (25 września) zagrają z Samborem Latocha Tczew.

Szczypiorniści Orkana Ostróda piszą nową historię ostródzkiej piłki ręcznej. W efektownym stylu i bez żadnych trudności triumfowali w rozgrywkach III ligi w sezonie 2015/2016. Awansowali o szczebel wyżej i w najbliższą niedzielę zadebiutują w rozgrywkach II ligi.

W drugoligowych zmaganiach w grupie Orkana zagra 13 drużyn. Ostródzianie dwa pierwsze spotkania zagrają w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Zaczną w niedzielne popołudnie (początek godz. 15), a ich pierwszymi rywalami będą piłkarze ręczni Sambora Latocha Tczew. Za faworytów tej konfrontacji uważani są gospodarze, którzy sami zapowiadają zwycięstwo.

- Myślę, że mecz zakończy się różnicą pięciu do dziesięciu bramek na naszą korzyść - prognozuje Tomasz Zmysłowski, grający prezes Orkana.

Często głównym celem beniaminków jest walka o utrzymanie w lidze. Ale zawodnicy Orkana wśród drugoligowców nie zamierzają być chłopcami do bicia.

- Chcemy się rozwijać, podwyższać swoje umiejętności i w każdym meczu na parkiecie będziemy walczyli o zwycięstwo - zapowiada Zmysłowski. - Mamy kilku doświadczonych zawodników i głodnych zwycięstw młodych gniewnych. Naszym celem na sezon 2016/2017 jest zajęcie miejsca w pierwszej piątce. A co uda się więcej, to będzie dodatkowy powód do radości. W dalszej perspektywie powalczymy o I ligę, ponieważ jest to osiągalne w Ostródzie. Tak że wszystkich kibiców piłki ręcznej oraz innych ostródzkich klubów zapraszamy w niedzielę do hali OCSiR przy ulicy Kościuszki, liczymy na głośny doping.

Na niedzielny mecz Orkan Ostróda - Sambor Latocha Tczew wstęp wolny.Zapraszamy do lekturyPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages