Sokół postawił się liderowi, ale stracił gola w końcówce

2016-09-18 16:28:52(ost. akt: 2016-09-18 16:50:19)
Piłkarze Sokoła w końcówce meczu stracili gola z ŁKS Łódź

Piłkarze ostródzkiego Sokoła w niedzielne przedpołudnie zmierzyli się z liderującym ŁKS Łódź. Na własnym stadionie ostródzianie jak równy z równym walczyli z łodzianami i zanosiło się na remis. Nie udało się. Gola stracili w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, grając w osłabieniu.
Niektórzy spodziewali się, że lider grupy 1 III ligi zepchnie Sokoła do głębokiej defensywy. Tymczasem na murawie przy ul. 3 Maja długimi momentami nie było widać, że zajmujący 1. miejsc ŁKS rywalizuje z ekipą z dolnych rejonów tabeli. W pierwszych 10 minutach to ostródzianie stworzyli sobie okazje strzeleckie, z których obronną ręką wyszli łodzianie. Piłkarze z Łodzi dopiero w 13. na dłużej zagościli pod bramką Kamila Kotkowskiego, kiedy mieli rzut wolny i rzut rożny. Trzy minuty później tuż nad poprzeczką strzelił Michał Danilczyk. Później na bramkę ŁKS strzelali Robert Hirsz i Cezary Nowiński, ale na tablicy wciąż widniał wynik 0:0.

W drugiej połowie jedni i drudzy przyglądali się na siebie i wyczekiwali. Dopiero w 79. min po podaniu Kamila Smyta Krystian Słowicki strzelił z ostrego kąta, ale bramkarz pewnie złapał piłkę. Za kilka chwil do główki skakał Sebastian Pączko, ale zabrakło centymetrów, żeby przeciął lot piłki i skierował ją do siatki. Zaś kilka minut później po przepychance z rywalem drugą żółta kartkę obejrzał Adrian Wróblewski i opuścił boisko. I właśnie z jego strefy w 90. min adresowane zostało podanie do Maksyma Kowala, który wygrał walkę o pozycję z ostródzkim stoperem, lekko kopnął piłkę obok Kotkowskiego i ŁKS zdobył zwycięskiego gola.

• Sokół Ostróda – ŁKS Łódź 0:1 (0:0)

0:1 – Kowal (90); czerwona kartka: Wróblewski (87 za dwie żółte)
Sokół: Kotkowski – Wróblewski, Mikityn,Maternik, Buczkowski, Gwiazda (90+1 Filipek), Słowicki, Nowiński ( 60 Korzeniewski), Danilczyk, Jankowski (73 Pączko), Hirsz (79 Smyt)