Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Po południu na boisku w Zwierzewie może "sypnąć śniegiem"

2016-09-14 07:31:09 (ost. akt: 2016-09-14 07:46:09)
Popołudniu w Zwierzewie mecz 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski

Popołudniu w Zwierzewie mecz 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W środę (14 września) o godz. 16 na boisku w Zwierzewie rozpocznie się mecz 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Występujący przed własną publicznością Kormoran zmierzy się z III-ligowym Motorem Lubawa. - Nie napinamy się, ale powalczymy - zapowiada Krzysztof Lipiński z Kormorana.

Niektórzy żartobliwie mówią, że na boisku w Zwierzewie może w środowe popołudnie sypnąć śniegiem. A to dlatego, że w obu drużynach występuje czterech braci Śnieżawskich. Najstarszy z tego grona występujący w Kormoranie Paweł, będzie miał okazję rywalizacji z trójką grających w Lubawie Markiem, Romanem i Tomaszem. Wprawdzie nie wiadomo czy wszyscy wychowankowie Sokoła Ostróda pojawią na murawie boiska w Zwierzewie, ale jeśli tak się stanie, to na pewno nie zabraknie emocjonujących braterskich konfrontacji.

Gospodarze nie są faworytami środowej rywalizacji. Kormoran występuje w grupie 2 klasy okręgowej i po siedmiu meczach zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 10 punktów. W ostatnim meczu ligowym Kormoran wygrał u siebie z Warmią Olsztyn, a dwa gole strzelił Paweł Śnieżawski.

Motor to beniaminek grupy 1 III ligi, w której zamyka tabelę z 1 punktem na koncie. O ostatnim występie ligowym lubawianie muszą jak najszybciej zapomnieć, bo przegrali w Warszawie z Ursusem 0:6. Goście zapewne w Zwierzewie będą chcieli sobie powetować ligowe niepowodzenia.

- A my postaramy się piłkarzom z Lubawy jak najbardziej utrudnić zadanie - mówi Krzysztof Lipiński z Kormorana. - Podchodzimy do tego meczu bez specjalnej napinki. Szansę gry dostaną zawodnicy, którzy dotychczas grali mniej. Zapraszamy kibiców do Zwierzewa.

Kormoran nie jest jedynym reprezentantem naszego regionu, który zagra w 1/32 WPP. Grają też trzecioligowcy ostródzkiego Sokoła, którzy po południu na wyjeździe zagrają z Pisą Barczewo.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages