Marta Kawiak i Kacper Petaś wygrali w Lidzbarku Warmińskim

2016-09-12 08:08:08(ost. akt: 2016-09-12 08:12:19)
Kacper Petaś w Lidzbarku wygrał rywalizację seniorów

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Lidzbark Warmiński był gospodarzem I Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego tenisistów stołowych we wszystkich kategoriach wiekowych. W hali lidzbarskiego Gimnazjum nr 2 czołowe miejsca zajmowali zawodnicy Ostródzianki Ostróda.
Najbardziej prestiżową kategorię seniorów zdominowali tenisiści stołowi Ostródzianki, których aż pięciu uplasowało się w czołowej szóstce. Najlepszy okazał się Kacper Petaś, który wyprzedził kolegę klubowego Wojciecha Chrząszcza. W czołowej szóstce spośród ostródzian uplasowali się jeszcze: 4. Jacek Barbachowski, 5-6. Mateusz Lipiński, Krystian Kawiak.

W rywalizacji juniorek z 1. miejsca cieszyła się zawodniczka Ostródzianki Marta Kawiak. Ostródzka pingpongistka za plecami zostawiła dwie reprezentantki Dekorglassu Działdowo - 2. Aleksandrę Grzebską i 3. Wiktorię Piórkowską. Niestety Marta Kawiak nie powtórzyła swojego wyczynu w młodszej kategorii wiekowej kadetek, bo zajęła 2. miejsce.

W rywalizacji kadetów 3. miejsce zajął Jakub Klimczewski. Zmagania juniorów na 3. miejscu zakończył Chrząszcz, na miejscach 5-6. Jędrzej Żebrowski.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych uzyskali kwalifikację na 1. turniej Grand Prix Polski.