Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

2016-09-01 12:10:57 (ost. akt: 2016-09-01 12:18:17)

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem rozpoczęły się policyjne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły 2016”, które trwać będą przez pierwsze dwa tygodnie.

Policjanci będą widoczni w pobliżu przejść dla pieszych w pobliżu szkół. Ich obecność ma przypomnieć kierowcom o konieczności zmniejszenia prędkości w tych miejscach i zachowania szczególnej uwagi, a uczniom o bezpiecznym przekraczaniu jezdni. Funkcjonariusze w tym czasie kontrolować też będą gimbusy i busy, którymi uczniowie dojeżdżają do swoich szkół, a także sprawdzają czy w obrębie szkół jest właściwe oznakowanie.

Policyjne działania mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, które wraz z rozpoczęciem roku szkolnego stanowią liczną grupę użytkowników dróg. W pierwszych dniach września policjanci będą pełnić służbę w okolicy przejść dla pieszych - w pobliżu szkół. Ich obecność ma przypomnieć kierowcom o konieczności zmniejszenia prędkości w tych miejscach i zachowania szczególnej uwagi, a uczniom o bezpiecznym przekraczaniu jezdni.

Sprawdzane będą też autokary, którymi uczniowie dojeżdżają do szkół. Pojazdy przewożące dzieci muszą być sprawne technicznie i prawidłowo wyposażone. Wzmożone działania mają przyczynić się do wyeliminowania przypadków kierowania pojazdami przez kierowców będących pod wpływem alkoholu oraz używania pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym. Funkcjonariusze bacznie też przyglądają się oznakowaniu dróg w obrębie szkół, sprawdzając czy jest ono prawidłowe.

Jak co roku policjanci też będą prowadzić działania profilaktyczne odwiedzając najmłodszych uczestników ruchu drogowego w szkole. Policjanci podczas spotkań z dziećmi, będą ich uczyć i przypominać jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę.
Źródło: KPP Ostróda
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages