Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Zaczerwieniło się na bieżni stadionu przy ulicy Wyszyńskiego

2016-08-23 09:19:53 (ost. akt: 2016-08-23 09:22:04)
Nowa nawierzchnia pokryła bieżnię stadionu przy ul. Wyszyńskiego

Nowa nawierzchnia pokryła bieżnię stadionu przy ul. Wyszyńskiego

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Długo nie było widać efektów podczas prac modernizacyjnych na stadionie przy ulicy Wyszyńskiego. Ostatnio jednak roboty jakby nabrały rozmachu. Na bieżni pojawiła się czerwona nawierzchnia tartanowa, tak że obiekt powoli zaczynać przypominać stadion lekkoatletyczny.

Koszt modernizacji obiektu przy ulicy Wyszyńskiego wyniesie 3,6 miliona złotych. Na tę inwestycję władze miejskie otrzymały 1,3 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a resztę (2,3 mln) sfinansują z własnych środków. Ma to również wystarczyć na zakup sprzętu na wyposażenie stadionu i zagospodarowanie teren wokół obiektu. Ponadto wykonane zostanie boisko rozgrzewkowe, na którym znajdą się 60-metrowa bieżnia, skocznia wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą i rozbieg do skoku w dal.

W połowie 2017 roku, będziemy mieli w Ostródzie nowy obiekt lekkoatletyczny. Zmodernizowany stadion będzie posiadał sześciotorową okólną bieżnię czterystumetrową. Ostatnia prosta do sprintów 100 metrów i 110 przez płotki będzie liczyła osiem torów. Będzie to obiekt do rozgrywania dyscyplin lekkoatletycznych. Obiekt uzyska certyfikat klasy 4A Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To znaczy, że będzie na nim można organizować imprezy sportowe rangi mistrzostw Polski juniorów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages