Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Festiwal Optymizmu w najbliższą niedzielę w Ostródzie

2016-08-19 07:00:00 (ost. akt: 2016-08-18 16:40:24)

W niedzielę 21 sierpnia w Ostródzie odbędzie się najbardziej optymistyczne wydarzenie na świecie – Festiwal Optymizmu, na którym właśnie 21 dzień sierpnia zostanie ogłoszony Światowym Dniem Optymisty.

21 sierpnia 2016 roku w trakcie pierwszej edycji imprezy nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych, dla młodych i nieco starszych, dla całych rodzin i osób samotnych.


Centrum festiwalowych atrakcji staną się najchętniej odwiedzane miejsca w Ostródzie. Bulwar miejski, molo, amfiteatr i zamek krzyżacki powitają optymistów z całej Polski już od wczesnych godzin południowych aż do samej nocy tętniąc festiwalowym życiem. Całość aktywności zostanie podzielona na 4 strefy: strefę dzieci, strefę sportową, strefę muzyki i tańca ulicznego oraz wieczorne „Optymistyczne show dla każdego”.

Bulwar miejski położony nad Jeziorem Drwęckim stanie się gospodarzem festiwalu rodzinnego z dwoma strefami – sportu i dzieci oraz specjalnym miejscem do pomiaru poziomu optymizmu. Najmłodsi będą mogli bawić się przez cały dzień w towarzystwie animatorów i Teatru Lalek Pinokio. Bilgunn Ariunbaatar będzie czytał bajki, Rafał Maserak zachęcał do wspólnego flash moba, a finalista 8. Edycji „Mam talent”, Kuba Mozgawa zaprezentuje widowiskowe pokazy yoyowania. Całość uzupełnią występy dziecięcych zespołów muzyczno-tanecznych Wolf Gang, dzieci MaSzy oraz liczne konkursy.

Królową strefy sportu zostanie Justyna Marciniak, od 5 lat najlepsza zawodniczka karate w Polsce i na świecie, a także propagatorka aktywności fizycznej. Pod jej czujnym okiem chętni zapoznają się z podstawami karate, obejrzą pokaz mistrzów, a także otrzymają cenne porady na temat zdrowego stylu życia i odpowiedniej diety. Wspierał ją będzie Władysław Kozakiewicz, Mistrz Olimpijski w skoku o tyczce, zaś zespół Wolf Gang zaprezentuje iście sportowe ewolucje, podobnie jak Kuba Mozgawa.

Dodatkowo będzie okazja wzięcia udziału w meczu tenisa stołowego Optymiści kontra Gwiazdy. W drużynie Gwiazd pojawią się m.in. Rafał Maserak, Marcin Mroczek, Marek Włodarczyk, Władysław Kozakiewicz, a także organizator imprezy i założyciel Fundacji „Jestem Optymistą” – Mariusz Pujszo. Tego dnia bulwar miejski będzie pełen konkursów, warsztatów, sportowych rozgrywek i wielu innych atrakcji.

Piękne ostródzkie molo nawiąże do dawnych tradycji ulicznych kapel i tańca na świeżym powietrzu. To miejsce z pewnością będzie rozbrzmiewać muzyką przez cały dzień – zaprezentują się na nim m.in.: orkiestra miejska z Ostródy, kapela ludowa „Ostródzianie”, gwiazdy programu „Mam Talent”, Jerzy Grunwald, znakomita skrzypaczka Marta Nanowska i Bartas, a także Rafał Maserak, który porwie do tańca wszystkich gości festiwalu. Cały wieczór uświetnią znamienici goście, między innymi Magda Gessler i wieczny optymista Aleksander Doba.

Zamek krzyżacki zaprosi na spotkania autorskie z Władysławem Kozakiewiczem oraz Aleksandrem Dobą – podróżnikiem, który jako pierwszy samotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Panowie będą podpisywać swoje książki i odpowiadać na pytania gości Festiwalu. Tego popołudnia odbędzie się również spektakl Krakowskiego Teatru Komedia.

Największa atrakcja wieczoru, czyli „Optymistyczne show dla każdego” odbędzie się w ostródzkim amfiteatrze. Na scenie pojawią się ze swoimi recitalami Majka Jeżowska, Krzysztof K.A.S.A Kasowski, Billguun Ariunbaatar, a także znakomity tenor Dariusz Stachura. W „Magiczną Podróż” widzów zabierze iluzjonista Marcin Muszyński. Z kolei Krzysztof Drabik znany z programu „Mam Talent”, Mistrz Europy w flair zaprezentuje niekonwencjonalną sztukę barmańską. Całości dopełnią skrzypaczka Marta Nanowska i zespół Wolf Gang.

Zapraszamy do lektury

[/media]
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ciekawa #2048895 | 178.36.*.* 19 sie 2016 07:19

    od której się to wszystko zaczyna?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages