Piłkarze Sokoła Ostróda remisowo rozpoczęli sezon 2016/2017

2016-08-07 14:04:41(ost. akt: 2016-08-07 14:11:34)
Sokół w pierwszym meczu grupy 1 III ligi zremisował 2:2

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Wyjazdowym meczem z Lechią Tomaszów Mazowiecki trzecioligowcy ostródzkiego Sokoła zainaugurowali sezon w grupie. Po trafieniach Sebastiana Pączko i Roberta Hirsza podopieczni Karola Szwedy wywieźli z Tomaszowa jeden punkt.
Ośmiu zawodników zadebiutowało w barwach Sokoła Ostróda w pierwszym ligowym spotkaniu sezonu 2016/2017. Spośród znanych ostródzkim kibicom piłkarzy w wyjściowej jedenastce znaleźli się Michał Jankowski, Łukasz Goździejewski i debiutujący w roli kapitana Krystian Słowicki. Ostródzianie rewelacyjnie rozpoczęli nowy sezon, bo już w 7. min Sokół objął prowadzenie po golu Sebastiana Pączko. Przez pierwsze 45 minut kibice obecni na trybunach stadionu Lechii nie wierzyli w to co widzą, bo na murawie dominowali goście.

W drugiej połowie fani obu drużyn przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Najpierw radowali się miejscowi, bo za sprawą Mateusza Brozia w 50. min gospodarze wyrównali stan rywalizacji, a 18 minut później ten sam piłkarz dał Lechii prowadzenie. Ostródzianie pokazali jednak wielki charakter i w 77. min za nieprzepisową próbę zatrzymania Kamila Smyta arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę, dającą Sokołowi jeden punkt, zamienił Robert Hirsz.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół Ostróda 2:2 (0:1)
0:1 – Pączko (7), 1:1, 2:1 – Broź (50, 68), 2:2 – Hirsz (77 karny)