Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Udany start załogi offroadSPORT Łukaszewski Rally Team w Pucharze Świata

2016-07-25 07:43:16 (ost. akt: 2016-07-25 08:02:00)
Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik w rajdzie Baja Aragon zajęli 7. miejsce

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik w rajdzie Baja Aragon zajęli 7. miejsce

Autor zdjęcia: Fot. Łukasz Pączkowski/offroadSPORT

Na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej zakończyła rajd Baja Aragon załoga Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team. Wygrał Nasser Al Attiyah, który na ostatnim odcinku specjalnym odrobił stratę do prowadzącego Carlosa Sainza i wygrał z Hiszpanem o 19 sekund.

Baja Aragon to runda Pucharu Świata w rajdach cross country, rozgrywana w hiszpańskiej Aragonii w prowincji Teruel. Na starcie zameldowało się łącznie ponad 100 załóg, a wśród kierowców były takie nazwiska jak Carlos Sainz, Nasser Al Attiyah, Mikko Hirvonen czy Nani Roma.

Od 13. miejsca na prologu załoga z Florczaków w gminie Łukta rozpoczęła ściganie podczas Baja Aragon. Drobne błędy podczas pierwszego przejazdu kosztowały ich wypadnięcie poza pierwszą dziesiątką. Na tym przejeździe najlepszy był Nasser Al Attiyah.

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik zdecydowanie lepiej spisali się podczas drugiego dnia rywalizacji, kiedy mieli do przejechania ponad 340 km odcinków specjalnych. Po tych zmaganiach załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team awansowała na 7. pozycję.

W trzecim i ostatnim dniu Baja Aragon załoga z powiatu ostródzkiego miała do pokonania jeden OS o długości 185 km.

- Jechaliśmy dziś ten sam 185-kilometrowy odcinek co dzień wcześniej i poprawiliśmy swój czas przejazdu o 7 minut. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 7. miejsce i biorąc pod uwagę różne czynniki, wydaje się, że to maksymalne, co mogliśmy osiągnąć – skomentował Marcin Łukaszewski.

- Mieliśmy okazję rywalizować ze światową czołówką i ten rajd był urozmaiceniem dla naszych innych startów. Cieszy fakt, że przed nami rajd ukończyły tak naprawdę tylko zespoły fabryczne – dodała Magdalena Duhanik.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages