środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Kilka tysięcy osób się bawiło, dwie trafiły do aresztu

2016-07-24 22:19:23 (ost. akt: 2016-07-24 22:24:14)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej, który w piątek i sobotę odbywał się w Ostródzie.

Od piątku aż do niedzielnego poranka ostródzcy policjanci wsparci funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie czuwali nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu muzyki tanecznej. Był to czas zabawy i wielu atrakcji mających kilkutysięczną widownię, która przyjechała do Ostródy z całego kraju.

Policjanci przez cały czas pilnowali, by podczas imprezy na ulicach miasta było spokojnie. Głównie jednak pomagali wszystkim, aby bez żadnych przeszkód mogli podziwiać rozrywkowe widowisko. Podczas imprezy policjanci musieli kilkakrotnie interweniować w stosunku do osób, które swoim zachowaniem zakłócały porządek publiczny. Sprawna praca policjantów pozwoliła jednak reagować szybko na każde zgłoszenie.

Dwie z tych interwencji dotyczyły naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i pracowników ochrony. Dwóch mężczyzn w wieku 37 i 45 lat zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu.

Z kolei policjanci ruchu drogowego w piątek w nocy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Badanie stanu trzeźwości 23-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień.

Policjanci czuwając nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu nie odnotowali innych poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Egzamin zdała współpraca z organizatorem, a także sami uczestnicy.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages