Marcin Ociepski i Piotr Łukasik wygrali Plaża Open w Łodzi

2016-07-18 08:51:23(ost. akt: 2016-07-18 09:15:05)
Piotr Łukasik (z lewej) i Marcin Ociepski drugi raz wygrali turniej z cyklu Plaża Open

Autor zdjęcia: Archiwum

Siatkarze plażowi pochodzący z Ostródy zdominowali turniej Plaża Open, który rozegrany został w Łodzi. Na podium przy łódzkiej Manufakturze stanęła czwórka zawodników, którzy pierwsze kroki stawiali w Ostródzie Dominika Horbacz, Aleksandra Zdon, Marcin Ociepski i Piotr Łukasik.
Cykl Plaża Open to turnieje, w których siatkarze gromadzą punkty w klasyfikacji mistrzostw Polski. Drugi raz z turniejowego triumfu w tym cyklu cieszyli się mieszkający w Starych Jabłonkach Piotr Łukasik i ostródzianin Marcin Ociepski.
Ociepski i Łukasik nie mieli jednak łatwej drogi do finału. Sprawa skomplikowała się już w drugiej rundzie, bo przegrali 0:2 (-18, -16) z Bartłomiejem Kiernozem i Bartkiem Malcem. Myśląc o występie w finale siatkarze z Ostródy i Starych Jabłonek nie mogli już sobie pozwolić na porażkę, grając od prawej strony turniejowej drabinki. Ciężką przeprawę mieli w pojedynku o wejście do ćwierćfinału z Jakubem Jetke i Arturem Pasińskim, bo dopiero w tie-breaku zapewnili sobie awans 2:1 (18, -18, 12). Późni ej już wszystkie pojedynki wygrali bez straty seta. A w finale rozgromili Bartłomieja Dzikowicza i Adama Parceja, oddając rywalom tylko 19 małych punktów. Ociepski i Łukasik wygrali 2:0 (12, 7) i drugi raz triumfowali w turnieju Plaża Open.

Na podium stanęła też pochodząca z Ostródy Dominika Horbacz. W parze z Magdaleną Saad ostródzianka zajęła 2. miejsce. A miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Aleksandra Zdon, która grała z Agnieszką Wołoszyn.