W pierwszym meczu kontrolnym Sokół Ostróda wygrał z Unią Susz

2016-07-16 17:50:51(ost. akt: 2016-07-16 18:29:37)
Piłkarze Sokoła na boisku przy ul. Plebiscytowej 3:1 wygrali z Unią

Trzy tygodnie przed inauguracją rozgrywek III ligi w sezonie 2016/2017 piłkarze ostródzkiego Sokoła rozegrali pierwszy sparing. Na boisku przy ul. Plebiscytowej pokonali (3:1) czwartoligową Unię Susz.
Niektórzy kibice na sobotnim meczu kontrolnym przez dłuższą część "zapoznawali się" z piłkarzami grającymi w strojach Sokoła. Nie mieli kłopotu z rozpoznaniem Krystiana Słowickiego, Adriana Korzeniewskiego, Michała Jankowskiego czy Łukasza Goździejewskiego, bowiem wspomniani piłkarze występowali w poprzednim sezonie w ostródzkich barwach. Pozostali wybrańcy Karola Szwedy w strojach z jachtem na piersiach zaprezentowali się pierwszy raz ostródzkiej publice. Zresztą warto wspomnieć, że trener ostródzian testował czterech zawodników, a nie mógł skorzystać z usług m.in. kontuzjowanego Łukasza Kuśnierza, nie zagrali też Łukasz Gwiazda i Grzegorz Naczas.

Najszybciej fani Sokoła zapamiętali nazwisko i sylwetkę Roberta Hirsza, bowiem ten mierzący ponad 190 cm wzrostu napastnik w pierwszej połowie dwa razy wpisał się na listę strzelców. W międzyczasie doskonałą szansę zmarnował Jankowski, który w dobrej sytuacji strzelił nad bramką.

W drugiej połowie skład Sokoła był już bardziej rozpoznawalny dla ostródzkich fanów, bo na murawie pojawili się Piotr Sikora, Krzysztof Filipek, Kamil Smyt, Kacper Wojciechowski i Karol Roszkiewicz. I kilka minut po wznowieniu gry przypomniał o sobie Filipek, który podwyższył prowadzenie ostródzian na 3:0. Później gospodarze mieli jeszcze kilka okazji na kolejne gole, ale byli mało precyzyjni. Swoje szanse stworzyła też Unia i jedną z nich wykorzystała w 74. min, zespołową akcję lewą stroną i dośrodkowaniu w pole karne mocnym strzałem skutecznie sfinalizował Kamil Ludwiczak, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Sokół Ostróda - Unia Susz 3:1 (2:0)
1:0, 2:0 - Hirsz (16, 37), 3:0 - Filipek (49), 3:1 - Ludwiczak (74)