Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

EuroWeek - tu każdy dzień być ciekawy

2016-07-13 12:00:00 (ost. akt: 2016-07-13 16:39:42)

Autor zdjęcia: Archiwu organizatora

To była już nasza V edycja obozu językowego EuroWeek! I tym razem nie zabrakło wolontariuszy z całego świata, było ich bagatela 18! – z takich państw, jak Etiopia, Indie, Uganda, Kenia, Meksyk, Chorwacja, Włochy, Azerbejdżan, Chiny, Filipiny, Polinezja Francuska, Ukraina oraz Łotwa. Grupa 28 uczniów wraz z 3 opiekunami z naszego Gimnazjum wzięła udział w warsztatach językowych w postaci dyskusji, gier terenowych, debat oraz zajęć taneczno-sportowych w malowniczo położonej miejscowości Międzygórze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zapraszamy do przeczytania opinii uczestników na temat wyjazdu na obóz językowy EuroWeek- Szkoła Liderów:

EWA KOPANIA: — Atmosfera na EuroWeek była jak zawsze radosna. Dookoła można było usłyszeć śmiech i strzępki rozmów w języku angielskim. Do naszych przygód zaliczam szaleńczą wspinaczkę po górach, zaciętą Debatę Oksfordzką, początki kariery filmowej i wiele innych. Jednak tym, co najbardziej oddaje atmosferę EuroWeek'u, są wolontariusze. Mateo, za którym podążało wierne grono wielbicielek, Mauro opowiadający o swojej miłości do jednorożców, Lisette rozdająca słynne "vitamin hugs", Vara i Linus, próbujący przytulić cały świat, Yuu Wii o pięknym głosie, Zanis - najlepszy z najlepszych i wielu innych. Każdy czuł się chciany i bawił się świetnie!

KAJETAN WOJDA:— W październiku dostaliśmy informację od Pani Karoliny dotyczącą EuroWeek'u - obozu szkoleniowego dla uczniów różnych szkół: od podstawowej, przez "gimbazę" aż do szkoły średniej. No dobrze, ale teraz opowiem o samym obozie. Zostaliśmy zakwaterowani w świetnym ośrodku "Słoneczna" w Międzygórzu. Codziennie uczestniczyliśmy w naprawdę ciekawych i wyjątkowych zajęciach na przeróżne tematy. Uczyliśmy się przez zabawę oraz kształciliśmy nasze umiejętności posługiwania się językiem obcym, a co najważniejsze przełamywaliśmy bariery kulturowe. Wolontariuszy było wielu, każdy prezentował swój kraj, kulturę oraz religię, a dzięki językowi angielskiemu porozumiewaliśmy się bez najmniejszego problemu. Osobiście najbardziej polubiłem Linusa z Kenii, z którym znam się już od marca, Yuu Wii z Filipin oraz Varę Varę z Indii. Wrażeń z obozu nie zapomnę nigdy: wycieczka do Kłodzka, EuroWeek's Got Talent oraz wiele innych. Na pewno tu wrócę!".

IWONA PISKOROWSKA: — Na EuroWeek'u było bardzo fajnie. Na pewno pojadę na kolejne edycje (zimowe i letnie). Poznałam nowych ludzi i zmotywowałam się do nauki języka angielskiego.

SZYMON BUKOWSKI: — EuroWeek zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Była to dla mnie okazja żeby spotkać się z liderami z całego świata, ale także traktowałem ten wyjazd jako odskocznię od zajęć w szkole. Na pewno jeszcze tam wrócę. EuroWeek is the best!.

IGA CIARCIŃSKA: — To był mój drugi EuroWeek. Tak jak poprzednio, było naprawdę wspaniale. Przez kilka dni poznałam wiele niesamowitych osób - zarówno wolontariuszy, jak i rówieśników. Wszyscy byli pełni pozytywnej energii i dzięki temu szybko przełamywaliśmy bariery językowe. Jestem pewna, że na długo zapamiętam ten obóz.

PIOTREK: — EuroWeek zrobił na mnie duże wrażenie. Poznałem nowych, miłych ludzi. Na pewno pojadę za rok.
Oto jeszcze kilka innych opinii uczestników.
— EuroWeek był dla mnie super przeżyciem. Poznałam wielu nowych, wspaniałych ludzi, w tym wolontariuszy. Podszlifowałam swój angielski oraz miło spędziłam czas. Wolontariusze, którzy odgrywali tutaj główną rolę byli otwarci, mili oraz kreatywni. Zajęcia z nimi były bardzo ciekawe. Ten EuroWeek był moim pierwszym, ale na pewno nie ostatnim!
— EuroWeek jest bardzo fajnym wydarzeniem społeczno-kulturalnym. Ten tydzień zmotywował mnie do większej ilości czasu spędzonego nad językiem angielskim. Poznaliśmy ciekawych ludzi z wielu europejskich, afrykańskich oraz amerykańskich państw. EuroWeek bardzo pomaga w uczeniu się języka angielskiego. Na pewno pojadę na kolejne edycje.
— EuroWeek to super doświadczenie! Nie dość, że wiąże się z nauką to i świetną zabawą! Na pewno jadę za rok!

Reasumując, wszystkim się podobało i wszyscy chcą „już” jechać na kolejną edycję czyli….. czas najwyższy organizować następny wyjazd!
Na ręce burmistrza Czesława Najmowicza oraz naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Ostródzie Bożeny Ratajczyk składamy serdeczne podziękowania za dofinansowanie, które w dużej mierze umożliwiło nam wyjazd na obóz.
Karolina Golder, Gimnazjum nr 1
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages