Sześć goli padło w juniorskich derbach Ostródy na koniec sezonu

2016-06-16 08:33:37(ost. akt: 2016-06-16 08:50:14)
Daniel Kleber z rzutu karnego strzelił bramkę kontaktową dla Don Bosco

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Derbowy pojedynek Don Bosco Ostróda z ostródzkim Sokołem zakończył sezon 2015/2016 w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. Emocji było co nie miara, w końcówce piłkarzy łapały skurcze, a derby Ostródy zakończyły się wynikiem remisowym.
Takich emocji, jakie zafundowali juniorzy obu zespołów, nie było tej wiosny na meczach pierwszego zespołu Sokoła. Ale w spotkanie lepiej weszli piłkarze Don Bosco, którzy w 14. min przechwycili piłkę w środku boiska, prostopadłe podanie dostał Konrad Rybicki, wygrał pojedynek biegowy z obrońcami i obok Bartosza Behrendta strzelił na 1:0. Kilka minut później prezent od defensorów dostali piłkarze Sokoła, a skorzystał z tego Szymon Szejnoch, strzelając wyrównującą bramkę. Kilkadziesiąt sekund przed przerwą powinno być 2:1 dla Don Bosco, ale wpierw Rybicki głową strzelił w bramkarza, a dobitka jego kolegi trafiła w poprzeczkę.
Za to po zmianie stron mocno w mecz weszli zawodnicy Sokoła. W 43. min goście wykorzystali rzut wolny pośredni w polu karnym Don Bosco, a gola na 1:2 strzelił Kacper Wojciechowski. Sokół poszedł za ciosem i za kilka minut akcję skutecznie wykończył Szejnoch i było 1:3. Dwubramkowa strata nie podcięła skrzydeł gospodarzom. Na 2:3 z rzutu karnego strzelił Daniel Kleber. A w 73. min powinno być 2:4, bo Sokół wyszedł sam na sam i na 15 metrze Klimaszewski spod nóg zgarnął piłkę zawodnikowi Sokoła. Bramkarz Don Bosco szybko uruchomił kontratak, który po trzech podaniach skutecznie wykończył Rybicki, ustalając wynik na 3:3.

• Don Bosco Ostróda – Sokół Ostróda 3:3 (1:1)
1:0 – Rybicki (14), 1:1 – Szejnoch (23), 1:2 – Wojciechowski (43), 1:3 – Szejnoch (48), 2:3 – Kleber (62 karny), 3:3 – Rybicki (73)