Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ostródzki radny skazany za nękanie w internecie. Sąd dopatrzył się treści o charakterze nazistowskim

2016-06-15 16:00:25 (ost. akt: 2016-06-15 16:46:59)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Radny Dariusz S. został skazany przez Sąd Rejonowy w Iławie na karę grzywny za uporczywe nękanie innego radnego miejskiego Piotra Krajewskiego.

Sąd Rejonowy w Iławie nie miał wątpliwości, co do winy oskarżonego radnego Dariusza S. Uznał, że w sposób uporczywy nękał Piotra Krajewskiego, poprzez publiczne ujawnianie na portalach internetowych i Facebooku informacji o charakterze prywatnym i osobistym dotyczących pokrzywdzonego.

Zdaniem sądu, jego wpisy, komentarze, listy i fotografie zawierały określenia uznawane powszechnie za obelżywe, wulgarne, obraźliwe i zniesławiające, w tym zawierające treści o charakterze nazistowskim.

Sąd uznał Dariusza S. winnym i skazał na karę grzywny w wysokości 2400 złotych.

Wyrok nakazowy sądu w Iławie nie jest prawomocny.


Co to jest wyrok nakazowy?

W niektórych prostych sprawach, w których za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe jest wystarczające orzeczenie kary grzywny lub ograniczenia wolności, sąd może na posiedzeniu bez udziału stron i bez przeprowadzania rozprawy wydać wyrok, zwany wyrokiem nakazowym, jeżeli okoliczności czynu i wina oskarżonego (obwinionego) nie budzą wątpliwości.

Jeżeli oskarżony (obwiniony) nie zgadza się z wyrokiem nakazowym, może w terminie 7 dni od doręczenia wyroku wnieść sprzeciw, który nie wymaga żadnego uzasadnienia. Wówczas wyrok utraci moc, a sprawa będzie rozpoznawana normalnie przez sąd.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nauczyciel #2239459 | 188.146.*.* 7 maj 2017 18:37

  Student prawa Piotr Krajewski pokonał wieloletniego policjanta i kuratora sądowego Dariusza S. Albo jeden jest talent, albo drugi antytalent. Albo jedno i drugie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. blumenalle #2238454 | 89.247.*.* 6 maj 2017 07:22

  Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (art. 32).   Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako PAŃSTWO PRAWNE równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz. Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie. Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca. Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach. Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach. http://www.oglaszamy24.pl/oglo szenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-n a-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sa dach-Czesc-1.html

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Giga #2012865 | 89.228.*.* 19 cze 2016 08:24

  Jeden i drugi z usterką softu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ola #2012084 | 46.186.*.* 17 cze 2016 08:49

  brawo Piotrek! Szkoda, że go nie wysłali na badania pewnej części ciała :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zapomnieliście już? #2012071 | 94.254.*.* 17 cze 2016 08:19

  I jak skomentowac sprawe miedzy 2 radnymi ktorzy tymi radnymi nie powinni juz od dawna być? Przypomnijcie sobie tą fale pomyj jakie zostały wylane na Krajewskiego rok temu. 9 na 10 komentarzy jechały z nim jak z furą gnoju. Kto chce niech sobie wygoogla i poczyta. Praktycznie jednoznacznie ludzie dali wyraz za kogo maja radnego Krajewskiego. No bo jak mozna oceniac kolesia ktory publicznie obiecuje ze cala diete odda choremu dziecku. Jak potem było każdy wie. Zapewne jesli internauci byliby radnymi i inny radny oskarzyl ich o nekanie, to okazaloby sie ze wiekszosc z was zostalaby skazana. Kto wie moze czesc z was okazalaby sie tez nazistami. Nie bronie radnego S. Raczej wspolczuje naiwnym ktorzy na niego glosowali. Ale nie badzmy hipokrytami. Akurat w tej sprawie facet mowil publicznie to co pisala wiekszosc internautow. Pamietam wpisy na fejsie ktore wprost grozily Krajewskiemu zeby sie na miescie nie pokazywal po akcji z chorym dzieckiem. I co? I nic, bo pisal to zwykly mieszkaniec a nie polityczny przeciwnik. Dajcie na luz, powtarzam: obu panów juz od dawna nie powinno byc w polityce. A miejscowym KODerom doradzam lodu na głowe. A do mediow, zwlaszcza sfrustrowanego pana widzącego tylko na jedno oko ponawiam apel: wskazcie ludziom te nasistowskie wpisy. Jakas dziwna moda nastala na wyzywanie od faszystow i nazistow tylko jakos przykladów dziwnie brak...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (22)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages