Drozdy z West Bromu w podwójnej koronie na Ostróda Cup 2016

2016-06-13 09:40:37(ost. akt: 2016-06-13 09:55:14)
Piłkarze West Bromwich Albion z Ostródy wyjechali w podwójnej koronie

Jak przed rokiem na ostródzkim stadionie miejskim najlepsi byli piłkarze West Bromwich Albion, którzy obronili tytuł mistrzów Ostróda Cup. Podczas 3. edycji Anglicy zgarnęli dublet, ponieważ wygrali turniej, a później wywalczyli superpuchar.
Dwóch mistrzów wcześniejszych edycji - Borussia Dormtmund i West Bromwich Albion - przyjechało na 3. edycję zmagań piłkarskich 13-latków stadionie miejskim w Ostródzie podczas Ostróda Cup 2016. Wśród 16 zespołów, które od piątku rywalizowały na ostródzkim pięciotysięczniku, były to ekipy od początku wymieniane jako faworyci. Jednak Niemcy na turniej do Ostródy przyjechali rocznikiem młodszym 2004, ale spisywali się naprawdę dzielnie i rywalizację zakończyli na 6. miejscu.

W Ostródzie od początku do końca brylowali broniący tytułu mistrzowskiego sprzed roku piłkarze West Bromwich Albion. Popularni the Baggies (drozdy) od dwóch lat na boisku są w Ostróda Cup niepokonani. Młodzi Anglicy jeżeli już wygrywali, to czynili to bez straty gola. Ale dwukrotnie w tym turnieju musieli z rywalami podzielić się punktami. Stało się to w pierwszej fazie grupowej, kiedy rywalizację zakończyli remisem 1:1 z Arką Gdynia. Później podopieczni Matta Leytona remisowo zainaugurowali rywalizację w tzw. Lidze Mistrzów. Anglicy na początek przegrywali przez ponad 12 minut z Rakowem Częstochowa. Ale w końcu odrobili straty, a w międzyczasie częstochowian przed porażką uchroniła poprzeczka.

Ale już w fazie decydującej o ostatecznej kolejności młodzi Brytyjczycy byli bezbłędni. W półfinale angielskie „drozdy” pokonały Legionovię Legionowo. A w finale po raz drugi z kolei byli bezkonkurencyjni. Anglicy zmierzyli się z SMS Łódź. Młodzi łodzianie w pierwszej połowie finału mogli i powinni strzelić gole, niestety nie wykorzystali swoich szans. Za to skuteczniejsi byli zawodnicy z Wysp Brytyjskich, którzy wygrali 2:0 i obronili tytuł sprzed roku.

Kilka minut po zwycięstwie w finale ekipa WBA 2:0 wygrała mecz o Superpuchar, w którym zmierzyła się z Arką Gdynia, zwycięzcą Ligi Europy.

Turnieju Ostróda Cup 2016 do udanych nie zaliczą gospodarze debiutujący pod szyldem Akademii Piłkarskiej Ostróda. Zaczęli od remisu 1:1 z Borussią Dortmund, a później kolejne remisy przeplatali z nielicznymi zwycięstwami, ale ostatecznie wylądowali w Lidze Europy. Ostatecznie zajęli 14. miejsce w Ostróda Cup 2016/

Turniej Ostróda Cup 2016 wygrał West Bromwich Albion przed SMS Łódź i Legionovią Legionowo.