Rewelacyjna jazda załogi z Florczaków podczas rajdu na Węgrzech

2016-06-05 11:32:49(ost. akt: 2016-06-05 12:06:07)
Po dwóch dniach ścigania załoga Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik zajmowała 2. miejsce i traciła ponad 4 minuty do liderów

Autor zdjęcia: Łukasz Pączkowski/offroadSPORT

Bardzo dobrze, mimo że z przygodami, radzi sobie załoga Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik podczas zaliczanego do Mistrzostw Europy Centralnej (FIA CEZ) rajdu w Gyuli na Węgrzech. Po dwóch dniach offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajmował 2. miejsce.
Mieszkający we Florczakach (gmina Łukta) Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik czyli offroadSPORT Łukaszewski Rally Team doskonale radzą sobie w 5. Várfürdő Kupa Végrehajtási w Gyuli na Węgrzech. Nasi offroadowcy występ w zaliczanym do Mistrzostw Europy Centralnej (FIA CEZ) rajdzie rozpoczęli od wygranego prologu.

Po tym zwycięstwie załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team wybrała drugą pozycję startową, tuż za Miroslavem Zapletalem na drugi dzień rywalizacji.

Pierwszy sobotni odcinek specjalny (54,1 km) załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team wygrała z czasem o 47 sekund lepszym od Zapletala, mimo że na 3 km przed metą oesu w BMW Łukaszewskiego wysiadły hamulce. Drugi odcinek załoga z Florczaków pojechała więc bez hamulców, przez co z przewagi zrobiła się strata 27 sekund.

Po 45 minutach serwisu udało się usunąć problem i załoga ruszyła do odrabiania strat.

- Niestety około 40. kilometra czwartego oesu wysiadło nam wspomaganie i siłą rzeczy także piąty oes jechaliśmy wolniej. Mamy drugą pozycję i w niedzielę będziemy robić wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik – mówił w sobotni wieczór Marcin Łukaszewski.

Przed niedzielną rywalizacją załoga Łukaszewski/Duhanik traciła ponad 4 minuty do prowadzącej czeskiej załogi Zapletal/Momot.